Dziś jest: Wtorek, 11.12.2018 06:46

Aktywni w Europie

08-10-2018
Już kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni odbywa trzytygodniowy staż w angielskich przedsiębiorstwach z branży gastronomicznej i architektury krajobrazu w Stafford i Bilston.

Wszystko za sprawą projektu „Aktywni w Europie” skierowanego do uczniów klas drugich i trzecich technikum oraz uczniów drugiej klasy Szkoły Branżowej I stopnia. Ci szczęśliwcy, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii zostali wybrani na podstawie obiektywnych kryteriów w procesie specjalnej rekrutacji, a później  uczestniczyli w dodatkowym kursie z języka angielskiego branżowego oraz w warsztatach kulturowych i pedagogicznych.

Główne założenia całego projektu to: zwiększenie mobilności i aktywności uczniów pochodzących z niewielkich miejscowości, zdobycie nowych doświadczeń życiowych, przełamywanie barier i uprzedzeń kulturowych czy językowych, zdobycie fachowej wiedzy zawodowej oraz zapoznanie z innymi sposobami organizacji procesu pracy, zwiększenie znajomości języka angielskiego oraz poczucia świadomości bycia obywatelem Europy i świata, podniesienie motywacji do własnego rozwoju, nauki, zdobycie dyplomu, poprawa wyników egzaminu maturalnego w zakresie języków obcych czy też egzaminu zawodowego.

Młodzież z ZSAE będzie więc mieć możliwość zdobywania dodatkowych umiejętności zawodowych, doskonalenia porozumiewania się w języku angielskim, a z tego tytułu otrzyma certyfikat Europass Mobilność oraz Indywidualną Kartę Oceny Praktykanta, zgodnie z wymaganiami systemu ECVET.  W ramach tej mobilności uczniowie będą poznawać organizację pracy w zagranicznym przedsiębiorstwie, a także lokalną historię, tradycję i kulturę regionu.
Partnerem zagranicznym tego przedsięwzięcia  jest firma Polaris Enterpise Eu, której wieloletnie doświadczenie gwarantuje realizację uzgodnionego wcześniej programu pobytu.