Dziś jest: Poniedziałek, 28.11.2022 19:08

Diamentowa Patelnia II Edycja

18-10-2021
Znakomite potrawy, paleta barw jesieni oraz wyszukane smaki dominowały podczas II Edycji konkursu Doamentowa Patelnia. Jak smakowały przygotowane przez uczniów dania konkursowe?

Komisja konkursowa w składzie:  Zbigniew Bogacz - dyrektor szkoły, Marcin Kosek - manager Restauracja Stodoła u Gajdy, Anna Fitał - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych oraz Ewelina Tęcza - przewodnicząca szkoły była pod wrażeniem, nie tylko doznań estetycznych, ale również walorów smakowych.

Po burzliwej dyskusji wyłonieni zostali laureci konkursu, którego hasłem przewodnim brzmiało: “Jesień na polskim stole”. Wszyscy uczetnicy wykazali się pomysłowością i pracowitością, dlatego też otrzymali cenne nagrody, które mamy nadzieję będą pomocne w dlaszym rozwijaniu talentów kulinarnych.

Tytułowe „diamentowe” patelnie  trafiły do:  Karoliny Łysiak (I miejsce), Gabrieli Jabłońskiej (II miejsce)  i Kingi Wilczyńskiej (III miejsce).

Celem konkursu było propagowanie zasad racjonalnego odżywiania i kultury jedzenia, rozwijanie pomysłowości uczniów, tworzenie własnych receptur i modyfikowanie już istniejących, kultywowanie tradycji kulinarnych naszego regionu, rozwijanie i prezentację umiejętności kluczowych przydatnych w pracy zawodowej, wymiana przepisów i doświadczeń uczniów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i odwagi oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłości.
A. Tęcza, B. Sobowska-Rekut