Dziś jest: Poniedziałek, 28.11.2022 19:27

Europejski sukces ZSA-E

26-08-2020
Ponad 100 tys. zł otrzymał Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni w ramach programu Erasmus+. Fundusze te pozwolą na wyjazd uczniom do szkół partnerskich we Francji, Chorwacji oraz Portugalii.

- Po raz kolejny udowodniliśmy, że Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni jest liderem w pozyskiwaniu funduszy z środków programu Erasmus+ - cieszy się społeczność szkoły.
- Nasz nowy projekt  „Food Redefined” (Nowa definicja żywienia) został bardzo dobrze oceniony i uplasował się na 44 miejscu na 312 wniosków złożonych z całego kraju.

Szkoły partnerskie
Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 122 972,00 euro. Twórcą i koordynatorem całego projektu jest ZSAE w Weryni. Projekt rozpocznie się 1 września br. i trwał będzie 2 lata. W tym czasie 24 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 6 nauczycieli wyjedzie na tygodniowe warsztaty do szkół partnerskich we Francji, Chorwacji oraz Portugalii. Wizyta partnerska w szkole w Weryni natomiast zaplanowana jest na czerwiec 2021 r.

Ekologiczne koktajle
Podczas wizyty w Chorwacji uczniowie będą doszkalać swoje umiejętności związane z kuchnią śródziemnomorską oraz wykorzystaniem naturalnych składników do przygotowania potraw. Wizyta w Portugali wzbogaci ich wiedzę o kuchnię Zero Waste (czyli jak wykorzystać cały produkt nie marnując niczego) oraz przygotowywanie ekologicznych napoi i koktajli. Francuzi będą zaś pokazywać jak przygotowywać potrawy w niskich temperaturach, aby nie traciły swych wartości oraz wykorzystania produktów organicznych. - Każda wizyta będzie dla nas niesamowitym doświadczeniem edukacyjnym, zarówno turystycznym jak i społecznym – cieszą się uczniowie.

W języku angielskim
Całość projektu realizowana będzie w języku angielskim. Uczniowie wraz z kolegami i koleżankami z Francji, Portugalii i Chorwacji będą tworzyć wideoblog z przepisami, z których finalnie powstanie książka.