Dziś jest: , 15.7.2018 21:43

Kultura wsi. Moja kultura – czasu jest coraz mniej

11-01-2018

Trwa druga edycja konkursu „Kultura wsi. Moja kultura”. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do końca kwietnia mają czas na opowiedzenie o ważnych dla siebie ludziach
i miejscach.

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej chce poznać wsie i małe miasteczka widziane oczyma młodych mieszkańców województwa podkarpackiego. W konkursie mogą wziąć udział indywidualni uczniowie lub zespoły składające się maksymalnie z trzech osób z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej, reportażu radiowego, eseju, cyklu zdjęć lub filmu dokumentalnego. W tej edycji uczestnicy mają do wyboru trzy tematy: „Ze starego albumu”, „Bez tego człowieka ta wieś nie byłaby taka sama” i „Moje miejsce”.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Razem ze swoimi klasami wezmą również udział w wycieczce do skansenu. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca 2018 roku w Kolbuszowej, podczas Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków, jednej z największych imprez folklorystycznych w województwie podkarpackim.
Pierwsza edycja konkursu spotkała się z dobrym odzewem – w przygotowanie prac zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Uczniowie mieli okazję poznać dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu,
a Muzeum – pozyskać ciekawe materiały zebrane i przygotowane przez badaczy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia 2018 roku. Regulamin i szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej www.muzeumkolbuszowa.pl
Patronat honorowy objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego. Patronat medialny sprawują: Telewizja Polska Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów.

szczegóły na:  www.muzeumkolbuszowa.pl