Dziś jest: Środa, 6.7.2022 08:33

Kolbuszowa

 

Aktualności

Potańcówka z Kapelą Brodów

15-06-2022
W niedzielę (19 czerwca), w skansenie w Kolbuszowej, będą tańce i muzyka! Wszystko zacznie się o 18.00, a skończy, gdy z podłogi zostaną wióry…
 
Kapela Brodów to polski zespół folkowy z doświadczeniem budowanym od 1992 r., laureat niezliczonych konkursów (m.in. na Folkowy Fonogram Roku – Nowa Tradycja organizowany przez Polskie Radio), zapraszany na różnego rodzaju festiwale, np. Festiwal Rozstaje, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Świata w Grodzisku Mazowieckim, a także Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Koncertuje w całej Europie, m.in. w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Anglii, Rosji, na Węgrzech oraz w Rumuni, Białorusi, Litwie, Estonii i Szwecji.
 
Tego niedzielnego wieczoru Witek Broda, Kuba Mielcarek, Zuzanna Zimończyk i Mirosław Łados zagrają polki, oberki, mazury, tramelki i inne skoczne utwory do tańca pochodzące ze zbiorów własnych, zbiorów Oskara Kolberga oraz archiwów Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 
Liderem grupy jest Witek Broda, grający na skrzypcach i lirze korbowej, od wielu lat przemierzający Polskę w poszukiwaniu zapomnianych melodii i ostatnich ludowych muzykantów. Bierze on czynny udział w wielu projektach związanych z tradycyjną muzyką polską i tak mówi o swojej pasji:
 „Repertuar kapeli wziął się z mojej włóczęgi, wyobraźni i gustu. 25 lat wędrówek po wsiach, wertowania dzieł Oskara Kolberga, archiwów KUL i PAN, autorów znanych i nieznanych. […] Zawsze wiedziałem, że istnieje specyficzna nuta narodu, atom muzyczny, rozpoznawalny i nieobliczalny. Znalazłem go na samym początku, stąd Kapela Brodów.”
 
Muzealni goście w takt muzyki ludowej również będą szukać tej specyficznej nuty, wyczuwać uniwersalne dla muzyki spod strzech brzmienia.
 
Bilety do skansenu i na koncert: 20 zł – cały, 15 zł – ulgowy, 57 zł – rodzinny, dzieci poniżej 7. roku życia – bezpłatnie, posiadacze Karty Dużej Rodziny – 50%. Po potańcówce będzie można także nabyć najnowszą płytę Kapeli pt. „Krakowiaki”. Dodatkowo tego dnia będą czynne dwie wystawy czasowe: malarska Anny Zatorskiej pn. „Natura koloru” w spichlerzu z Bidzin oraz fotograficzna „Mamy karmiące w obiektywie Karoliny Migurskiej” w domu parafialnym z Książnic.
 
Muzeum zaprasza tak samo na spacer, jak i potańcówkę!
Szczegóły:  www.muzeumkolbuszowa.pl

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo