Dziś jest: Piątek, 9.6.2023 12:34

Kolbuszowa

 

Aktualności

Romantyczne „Echa i rezonanse…”

23-09-2022
Zbliżamy się powoli do końca świętowania Roku Romantyzmu Polskiego. W Muzeum obchody te wiązały się przede wszystkim z muzyką.

W barokowym dworze z Brzezin w marcu odbył się koncert Pawła Barana, podczas którego pianista wykonywał przede wszystkim utwory największego kompozytora polskiego tych czasów – Fryderyka Chopina. Koncert jesienny będzie z kolei prezentował najpiękniejszy instrument dany człowiekowi, czyli głos. Jadwiga Huber w towarzystwie pianistki – Anny Gui – wykona pieśni skomponowane w przeróżnych momentach historii, ale zawsze do słów kolejnego giganta epoki romantyzmu polskiego, wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza.

W programie:
 • Michał Świerzyński – Niepewność (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Maria Szymanowska – Świtezianka (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Kazimierz Lubomirski – Pierwiosnek (sł.: A. Mickiewicz)
 • Fryderyk Chopin – Precz z moich oczu (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Ignacy Jan Paderewski – Polały się łzy me, op. 18 nr 1 (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Piotr Maszyński – Piosnka dudarza, op. 20 (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Henryk Opieński – Te rozkwitłe świeżo drzewa, op. 3 (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Maria Szymanowska – Pieśń z wieży (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Stanisław Niewiadomski – Zosia (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Stanisław Moniuszko – Czaty (sł.: Adam Mickiewicz)
 • Stanisław Moniuszko – Znaszli ten kraj (sł.: Adam Mickiewicz)
 
Jadwiga Huber – wokalistka i gitarzystka – studiowała grę na instrumencie u prof. dr. hab. Janusza Sochackiego na Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie oraz śpiew na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach u prof. dr. hab. Jana Ballarina, prof. dr hab. Henryki Januszewskiej-Stańczyk oraz as. Marty Brzezińskiej i mgr Danuty Wiater. Od wielu lat współpracuje z lokalnymi i krajowymi orkiestrami, m.in: Akademicką Orkiestrą Barokową w Katowicach pod dyrekcją prof. Marka Toporowskiego oraz w duecie Palabras duo z Wojciechem Gurgulem – gitarzystą, z którym realizowała prawykonania polskiej muzyki nowej.

Anna Guja – pianistka i klawesynistka – to absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie w klasie fortepianu u prof. Mirosława Herbowskiego (licencjat) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasach dr. Piotra Sałajczyka i dr. Łukasza Trepczyńskiego (studia magisterskie), a także klawesynu – w klasie prof. Marka Pilcha i Anny Firlus (studia magisterskie ukończone z wyróżnieniem). Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Eugene Indjica, Andrzeja Jasińskiego, Aleksieja Orlowieckiego (fortepian), Marka Toporowskiego, Ewę Mrowcę, Urszulę Bartkiewicz, Skipa Sempe, Oliviera Fortina (klawesyn) czy Marcię Hadjimarkos (klawikord). Laureatka międzynarodowych konkursów w Polsce i za granicą.

Rezerwacja
Koszt biletu to 35 zł. Liczba miejsc w dworskim salonie jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (tel.: 17 227 10 71 lub 669 001 223, bądź e-mail:  ).

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo