Dziś jest: Piątek, 18.1.2019 05:35

SZLACHETNA PACZKA połączyła niemal 2000 osób z terenu całego powiatu!

07-01-2019
Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI dostarczyli pomoc do 29 potrzebujących rodzin z powiatu kolbuszowskiego – osób starszych, samotnych, rodzin z osobą niepełnosprawną i samotnym rodzicom. Dodatkowo osiem rodzin otrzymało pomoc w postaci paczek z żywnością i środkami chemicznymi, zebranych dzięki hojności kolbuszowian.

W grudniowy weekend (8-9) odbył się XVIII finał projektu SZLACHETNA PACZKA. Był to prawdziwy „weekend cudów”. Paczki przygotowane przez darczyńców dla konkretnych rodzin dotarły do domów potrzebujących. Żywność, środki czystości, zimowa odzież - te rzeczy znalazły się w pudłach. Nie zabrakło także przedmiotów o które szczególnie prosiły rodziny, czyli: meble, lodówki, pralki, węgiel oraz upominki – perfumy, książki, zabawki. W sumie Paczki przygotowywało prawie 600 osób. Zaangażowanie w projekt okazało się wydarzeniem społecznym, do którego przyłączyły się rodziny, szkoły, grupy przyjaciół oraz zakłady pracy. Dla niektórych firm wspólny wybór rodziny i zakupy to coroczny, wyjątkowy rytuał.

Jesteśmy też nieziemsko szczęśliwi. Świat znowu stał się lepszy.
W imieniu obdarowanych rodzin pragniemy przekazać słowo - DZIĘKUJEMY - za otwartość, szczodrość, wrażliwość, otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka i zaangażowanie w niesienie pomocy.  My jako Wolontariusze dziękujemy za wspaniałą współpracę. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Dobroczyńcom, którzy otwarli swoje serca dla innych. Dziękujemy za nieocenioną pomoc przy rozwożeniu paczek Panom kierowcom oraz osobom, które pomagały nam dźwigać ciężkie paczki.
Z całego serca DZIĘKUJEMY i życzymy szczęśliwego Nowego 2019 Roku.
Dziękujemy za Waszą pomoc!
Kolbuszowska Drużyna Szlachetnej Paczki

W SZLACHETNEJ PACZCE wciąż możesz zrobić coś dobrego, nie tylko na święta – masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:
• Wpłać na Paczkę i spraw, że dotrzemy do kolejnych rodzin w potrzebiewww.szlachetnapaczka.pl/wiecejpaczki
• Dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok -http://www.szlachetnapaczka.pl/wip
• Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI i spraw, że projekt będzie działał w twoim mieście –www.superw.pl
• Pamiętaj o nas przekazując 1% podatku – 1% na Paczkę ma moc zmieniania świata na lepsze – KRS
Szlachetna Paczka to nie jedyny projekt pomocowy realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna (więcej informacji na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl/).W Kolbuszowej kilkoro dzieci zostało włączone do Projektu Akademia Przyszłości – tu również jest możliwość pomagania – można ufundować indeks lub wesprzeć wpłatą działania Akademii.