Dziś jest: Środa, 20.1.2021 00:40

Uruchomiona została platforma PORADNIA ON-LINE „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”!

11-01-2021
Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącą podopiecznego.

Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. W zakładce „zarejestruj się” należy wybrać opcję „Instytucja”, a następnie założyć profil, podając swoje dane, krótką informację o profilu działalności oraz kadrze merytorycznej. Kolbuszowska poradnia psychologiczno-pedagogiczna znajduje się na platformie www.zawszejestjakieswyjscie.pl w bazie instytucji.

Pracownicy poradni umieścili grafik dyżurów. Zachęcamy do kontaktu.

Osoby potrzebujące określonych form wsparcia wyszukują specjalistę i rezerwują termin spotkania:
 - indywidulanych konsultacji/psychoterapii oraz grupowych form wsparcia, warsztatów,
- poprzez on-line wideo /czat jednoosobowy i wideo/czat wieloosobowy ze specjalistami.

Poradnia on-line ZAWSZE JEST JAKIEŚ WYJŚCIE zawiera dodatkowo:
  • Profile instytucji/specjalistów udzielających wsparcia i pomocy on-line co zapewni współpracę międzysektorową ,
  • Wyszukiwarkę placówek poprzez interaktywną mapę przedstawiającą w podziale na województwa bazę placówek udzielających wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysu psychicznego
  • Bazę wiedzy: artykuły, prezentacje, informacje, scenariusze zajęć etc.
  • Moduły przesyłania załączników i udostępniania treści
Rodzic, uczeń, nauczyciel, specjalista, pracownik instytucji pomocowych może zarejestrować się na portalu poradni on-line poprzez wejście na stronę https://www.zawszejestjakieswyjscie.pl/rejestracja.
  1. W zakładce „zarejestruj się” należy wybrać opcję „UŻYTKOWNIK”, a następnie założyć profil, podając swoje dane. Po akceptacji administratora platformy, UŻYTKOWNIK może skorzystać z pomocy w postaci Wideo czatu lub czatu ze specjalistą.
  2. UŻYTKOWNIK wybiera z listy odpowiedniego specjalistę oraz województwo.
  3. Z kolei z wygenerowanej listy UŻYTKOWNIK wybiera specjalistę z danej placówki oraz termin konsultacji.
  4. Po akceptacji terminu spotkania on-line przez administratora na profilu UŻYTKOWNIKA, w kalendarzu wydarzeń podana jest informacja dotycząca WERYFIKACJI i dołączenia do spotkania we wskazanym terminie.
 Bezpłatna infolinia ogólnopolskiej poradni on-line 800 080 222.
 Poradnia on-line powstała w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Prosimy Dyrektorów szkół i placówek o przekazanie informacji Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za pośrednictwem stron www, fb oraz dziennika elektronicznego.
PPP