Dziś jest: Piątek, 17.11.2017 18:35

Uzależnienia na scenie

12-05-2017
„Anioły czy Upiory”, „Bagaż uzależnień”, „Wózek”, „Na własnej skórze” - to tytuły spektakli, zaprezentowanych podczas III Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

Organizatorami Przeglądu byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolbuszowej oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kolbuszowej przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kolbuszowej i Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Cmolasie. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Cmolas.

Celem Przeglądu było popularyzowanie twórczej aktywizacji i edukacji młodzieży w zakresie profilaktyki uzależnień. Autorskie i nie tylko występy młodych aktorów są ważnym przekazem edukacyjnym, który zyskuje na autentyczności poprzez duży ładunek emocjonalny, zarówno w treściach, jak i scenicznej ekspresji. Taka forma pracy pozwala przekazywać odbiorcom problemy młodzieży, jej sposób widzenia świata i rozwiązywania problemów zdrowotnych. Jest również jedną ze skutecznych metod aktywizowania środowisk szkolnych, do działań na rzecz zdrowia i daje możliwość wzmocnienia działań wychowawczych i zapobiegawczych.

Na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie zaprezentowały się cztery zespoły młodzieżowe ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu: Zespół Szkół w Kupnie, Zespół Szkół Nr 2 w Kolbuszowej, Zespół Szkół w Wilczej Woli oraz Gminne Gimnazjum w Raniżowie.
Jury miało trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ poziom spektakli był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwyciężył Zespół z Gimnazjum w Kupnie w składzie: Nikodem Gaweł, Mateusz Mędrak, Anna Mazan, Klaudia Chłanda, Wiktor Kret, który przygotowywał się pod opieką  pani Bożeny Salach i księdza Marcina Dunaja. Teraz zwycięski zespół będzie reprezentował nasz powiat 7 czerwca podczas VIII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Rzeszowie. Trzymamy kciuki.
PSSE