Dziś jest: Czwartek, 26.11.2020 22:18

Kolbuszowa

 

Stypendyści 2014/2015

Stypendia Powiatu Kolbuszowskiego
 
Co rok, władze Powiatu Kolbuszowskiego, najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyróżniają stypendiami. Otrzymują je uczniowie, osiągający wysokie wyniki w nauce oraz aktywnie włączający się w życie szkoły.
 
Zasady przyznawania stypendium określa regulamin uchwalony przez radnych Rady Powiatu uchwałą nr 10/56/2011 z dnia 22 września 2011 r.
 
Tegoroczni stypendyści:
1)   Joanna Rzeszut - uczennica klasy III Technikum ZSA-E w Weryni. Joanna uzyskała średnią ocen 5,28. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Jest laureatką II miejsca w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy „Okno na świat”, ponadto brała udział w II Podkarpackim Festiwalu Piosenki Misyjnej im. Kard. A. Kozłowieckiego „Serce bez granic”.
 
2)   Małgorzata Aneta Materska - uczennica klasy II Technikum w ZSA-E w Weryni. Małgorzata uzyskała średnią ocen 5,06. Uczennica chętnie uczestniczy w zajęciach dodatkowych, olimpiadach oraz konkursach. Jest laureatką: II miejsca w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Poezji i prozy obcojęzycznej”, I miejsca w Szkolnym Konkursie „Żołnierze Wyklęci” w kategorii plastycznej oraz II miejsca w Szkolnym Konkursie z Języka Angielskiego. Otrzymała również wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Wiedzy o krajach anglojęzycznych”. Brała także udział w Międzynarodowym Konkursie „Młodzież w lasach Europy” i Powiatowym Konkursie „Mistrz języka angielskiego”. Wykazuje duże zdolności i zainteresowania plastyczne oraz językowe, szczególnie w zakresie języka angielskiego.
 
3)  Beata Gabriela Ofiara - uczennica klasy II Technikum w ZSA-E w Weryni. Beata uzyskała średnią ocen 5,06. Jest laureatką I miejsca drużynowo w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody na terenie Powiatu Kolbuszowskiego, I miejsca w Szkolnym Konkursie „Eko – Planeta”, II miejsca w Szkolnym Konkursie „Żołnierze Wyklęci”. Brała udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Międzynarodowym Konkursie „Młodzież w lasach Europy”, otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy „Okno na świat”. Wykazuje duże zainteresowania zagadnieniami związanymi z geografią, biologią, ekologią i ochroną środowiska.
 
4)  Wioletta Klaudia Białek - uczennica klasy III „a” LO w Kolbuszowej. Wioletta uzyskała średnią ocen 5,25. Brała udział w międzynarodowych konkursach: Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko” oraz Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”. Zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janku Bytnarze, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka”. Brała udział w Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Lei. Jest uczennicą aktywną, ambitną i pracowitą. Z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. Działa aktywnie w KSM, śpiewa w chórze „Acordare” oraz scholi parafialnej.
 
5)  Katarzyna Grabiec - uczennica klasy III „a” LO w Kolbuszowej. Katarzyna uzyskała średnią ocen 5,25. Osiągnięcia: wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka”, udział w międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”, udział w etapie rejonowym Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei. Uczennica chętnie udziela się społecznie. Aktywnie uczestniczy w pracach samorządu klasowego (jest przewodniczącą klasy). Jest lubiana przez środowisko za swoją spontaniczność, pracowitość i życzliwość.
 
6)  Angelika Agnieszka Maciąg - uczennica klasy II „c” LO w Kolbuszowej. Angelika uzyskała średnią ocen 5,20. Osiągnięcia: udział w międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”, udział w Konkursie Matematycznym im. prof. J. Marszała, III miejsce w Konkursie Wiedzy o Janku Bytnarze. Uczennica odznacza się wielką samodyscypliną, systematycznością i konsekwencją w działaniu. Angażuje się w życie szkoły i klasy, chętnie pomaga koleżankom i kolegom mającym trudności w nauce. Duże zaangażowanie wykazała podczas realizacji zadań w ramach międzynarodowego projektu „E-Tweening” z języka francuskiego.
 
7)   Katarzyna Maria Kozubal - uczennica klasy III „b” LO w Kolbuszowej. Katarzyna uzyskała średnią ocen 5,11. Osiągniecia: wyróżniona praca badawcza – I miejsce w województwie – w etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Alchemik”, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta, II miejsce w półfinale wojewódzkim i IX miejsce w finale wojewódzkim Licealiady – sztafeta dziewcząt 6x40 w pływaniu. Uczennica uzyskała tytuł ratownika po zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Katarzyna jest uczennicą o wysokiej kulturze osobistej, wzorowo wypełniającej obowiązki szkolne. Bierze udział w akcjach charytatywnych, działając w wolontariacie szkolnym. 
 
8)   Katarzyna Łytkowska - uczennica klasy III „b” LO w Kolbuszowej. Katarzyna uzyskała średnią ocen 5,0. Osiągnięcia: uzyskanie tytułu finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, II miejsce w Powiatowym Konkursie „Pay francophones a l’affigiche”, III miejsce w Powiatowym Konkursie o Krajach Frankofońskich. Uczennica chętnie angażuje się w prace społeczne oraz pracę na rzecz klasy i szkoły. Jest obowiązkowa i bardzo czynna. Chętnie pomaga innym w nauce.
 
9)  Patrycja Zuber - uczennica klasy IV Technikum w ZST w Kolbuszowej. Patrycja uzyskała średnią ocen 4,89. Osiągnięcia: udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej oraz Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Jest osobą bardzo koleżeńską. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy, angażując się w przygotowywanie akademii szkolnych. Brała aktywny udział w Festiwalu Nauki i Techniki oraz Dniach Otwartych Szkoły.
 
10) Faustyna Wąsik - uczennica klasy IV Technikum w ZST w Kolbuszowej. Faustyna uzyskała średnią ocen 5,0. Osiągnięcia: II miejsce w Szkolnym Konkursie z Języka Francuskiego, udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej. Jest osobą bardzo koleżeńską. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy, poprzez udział w akademiach szkolnych. Brała aktywny udział w Festiwalu Nauki i Techniki.
 
11) Paulina Wilk - uczennica klasy III Technikum w ZST w Kolbuszowej. Paulina uzyskała średnią ocen 5,0. Osiągniecia: I miejsce w Szkolnym Konkursie „Nie daj szansy AIDS”, I miejsce w Konkursie Antynikotynowym „Papierosy kradną twoje życie”, I miejsce w Konkursie „Maraton z Janem Pawłem II”. Uczennica jest bardzo koleżeńska. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły poprzez pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz akademiach szkolnych. Brała aktywny udział w Festiwalu Nauki i Techniki. 

Kalendarz wydarzeń

Dziś jest: Czwartek, 26 Listopada 2020

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Wszystkie wydarzenia

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo