Aktualności
Podpisanie umowy w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
30-04-2026
W środę, 29 kwietnia, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie przedstawiciele Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego podpisali kolejną umową dotyczącą realizacji zadań w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
W naszym powiecie zrealizowane zostanie ważne przedsięwzięcie poelgające na przebudowie piwnic pod budynkiem Zakładu Opiekuńczo‑Leczniczego w Kolbuszowej, które zostaną dostosowane do funkcji miejsc doraźnego schronienia. Na ten cel Powiat Kolbuszowski otrzymał 1 878 179,84 zł.
W podpisaniu umowy uczestniczyli:
- Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś,
- Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula,
- Skarbnik Powiatu Małgorzata Mokrzycka‑Kwaśnik.
Na realizacji tego zadania skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, dla których zwiększenie bezpieczeństwa i przygotowanie infrastruktury ochronnej stanowi jeden z kluczowych elementów dbałości o dobro wspólne. Powiat zaś konsekwentnie rozwija działania wzmacniające system ochrony ludności, stawiając na odpowiedzialne i przyszłościowe inwestycje.
Opr. B. Żarkowska
Fot. PUW Rzeszów







