Dziś jest: Piątek, 26.4.2024 23:19

20 tyś. na 15 Finał WOŚP w Kolbuszowej

05-02-2007

Prawie 20 tysięcy złotych, to suma jaką zebrali wolontariusze w powiecie kolbuszowskim. Ten rekord udało się pobić dzięki pracy dwóch sztabów: przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej i Zespole Szkół Nr 2 w Kolbuszowej. W 15 Finale kwestowano po raz drugi dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Dziewięćdziesięciu wolontariuszy z Liceum i Zespołu Szkół Nr 2 od wczesnych godzin rannych, kwestowało na ulicach całego miasta i na terenie powiatu kolbuszowskiego. Pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyjała orkiestrowej zbiórce, dlatego pieniądze zbierano do późnych godzin wieczornych. Niepełnoletnimi wolontariuszami opiekowali się starsi koledzy, nauczyciele i ratownicy z Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego „NIL”. Po południu odbył się cykl imprez towarzyszących Finałowi WOŚP. W LO odbyła się aukcja gadżetów WOŚP. Najbardziej zagorzała walka stoczona została o koszulkę i kubek WOŚP. Pod młotek poszedł także medal Miasta Kolbuszowa przekazany przez Burmistrza Jana Zubę. Dzięki aukcji zabrano kwotę 920,00 zł.

Podoba aukcja przeprowadzona została w sztabie z Zespole Szkół Nr 2. Wraz z gadżetami od Jurka Owsiaka, zlicytowane zostały przedmioty ofiarowane przez podopiecznych Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Dolnej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbuszowej. Swoje prace ofiarowali również miejscowi artyści: Maksymilian Starzec i Wojciech Trzyna. Poseł Zbigniew Chmielowiec ofiarował na aukcję dwie cenne książki. Aukcja przedmiotów zamknęła się kwotą 2.065,00 zł.

Atrakcją wieczoru był pokaz ratownictwa drogowego, w wykonaniu ratowników z Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego „NIL”. Dla fanów muzyki zagrały miejscowe zespoły: Słowo Honoru, Czarne Studio, K.H.C., DJ Soj, DJ Roślinka, Sensej, Szogun-Dugi oraz Punk Małolaty i Blue Ink. Koncert zakończył się późnym wieczorem.

Przez cały dzień w obu sztabach trwało liczenie pieniędzy, uzyskanych z kwesty i aukcji. W Sztabie w LO zebrano łącznie 10.352,21 zł, zaś w Sztabie w Zespole Szkół Nr 2 – 9.173,95 zł. Ostateczna suma przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów – prawie 20 tyś. zł. Jest to najwyższy wynik spośród wszystkich dotychczasowych finałów organizowanych w Kolbuszowej.

Szczególne podziękowania za okazaną pomoc kierowane są do;

-          osób i instytucji, które przekazały przedmioty na aukcję;

-          zakładu Fotograficznego FOTO-ZOOM;

-          Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „Samopomoc Chłopska” i Restauracji „Krokodyl”;

-          Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego „NIL”;

-          Pracowników Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej;

-          Powiatowej Komendy Policji;

-          Agencji Ochrony „Zenit”;

-          Sklepu „Rondo” Państwa Więsyk.

Najgorętsze podziękowania kierowane są do wszystkich wolontariuszy, którzy 14 stycznia poświęcili swój czas! Dziękujemy Wam!

Niech Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Sie ma!