Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 20:13

„A kapela gra…”

09-09-2021
Stowarzyszenie Artystyczne „Twórcy Osobliwie Niezależni” T.O.N. jest pomysłodawcą i realizatorem projektu „A kapela gra… ludowo i współcześnie”, skierowanego do ludzi starszych, młodzieży oraz dzieci.

Finałem tego przedsięwzięcia będzie koncert 3 października w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Prezentowany repertuar oraz forma wydarzenia będzie czymś co jeszcze dotąd nie pojawiło się w naszym regionie.

O czym mowa?
To nowatorska i zaskakująca forma przedstawienia naszych regionalnych korzeni muzycznych. Muzyka ludowa jest znana, ale organizatorzy chcą pokazać ją poprzez nowoczesne aranżacje i wykonanie. Podczas koncertu zaprezentowanych zostanie kilkanaście pieśni ludowych z Podkarpacia. Współczesną ich aranżację opracują i wykonają członkowie Stowarzyszenia T.O.N., młodzi muzycy regionu, absolwenci uczelni wyższych, m.in. Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Rozmowa o/przy muzyce
W koncercie pokazane zostaną zarejestrowane wcześniej wywiady z osobami związanymi w różnoraki sposób z muzyką ludową lub inspirującymi się nią. Wspomniane będą również postacie, których twórczość folklorystyczna pozostawiła ogromny dorobek kulturalny. Koncert poprowadzi redaktor Elżbieta Lewicka z Radio Rzeszów, która promując Podkarpacie opowie o ludziach i wydarzeniach ludowych oraz atrakcjach turystycznych regionu. Koncert zostanie zarejestrowany i udostępniony na kanale YouTube organizatora.
Główny Partner:

Pozostali partnerzy: