Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 06:04

"Aktywna Środa"

20-02-2018

Rozgrywki sportowe, warsztaty biologiczno – chemiczne, fizyczne, potyczki historyczno-literackie, cukiernicze, techniczne oraz wiele innych ciekawych zajęć przygotowali uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu dla gimnazjalistów, którzy gościć będą w kolbuszowskich szkołach średnich już w środę (28 lutego).

Akcja pn. „Aktywna Środa”, bo to właśnie w jej ramach odbywać się będą różnorakie zajęcia i warsztaty tematyczne odbywa się w naszym powiecie już po raz czwarty. Celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie uczniom klas trzecich gimnazjów kierunków kształcenia szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się w powiecie kolbuszowskim, ich możliwości oraz szans, jakie stwarzają te placówki swoim podopiecznym. Dzięki tego typu akcji młodzież gimnazjalna może bezpośrednio porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami danych szkół, zobaczyć czym te placówki się zajmują oraz jakie zajęcia oferują.

W tym roku na gimnazjalistów czekać będzie sporo atrakcji. Organizatorzy, wśród których znajdują się: Starosta Kolbuszowski, Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej, Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej, Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, przygotowali dla młodzieży m.in.: rozgrywki sportowe, zajęcia ze strzelectwa sportowego, warsztaty: biologiczno – chemiczne, naukowe z fizyki, historyczno-literackie, ekonomiczne, jak również zajęcia: cukiernicze, z carvingu, aranżacji i dekoracji stołów, warsztaty: artystyczne, z „monterstwa innowacyjnego” oraz warsztaty techniczne z zakresu: turnieju gier komputerowych, nauki techniki wydruku 3D, a także zajęcia z mechatroniki.

Wspólne spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00, zakończenie planowane jest na godz. 13.00. Uczniowie będę mieć zapewniony gorący posiłek oraz napoje.