Dziś jest: Środa, 24.4.2024 22:28

Apel Starosty Kolbuszowskiego

17-03-2020

Szanowni Państwo!

W związku z pogłębiającym się zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa podjąłem decyzję o zmianach w organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Działania te mają charakter prewencyjny i obowiązują od 16 marca do odwołania.
Zmiany dotyczą ograniczeń w poruszaniu się po budynku, obsłudze interesantów, a także wydzielenia tymczasowego punktu obsługi klienta na parterze budynku, gdzie odbywa się obowiązkowa dezynfekcja rąk. Jednocześnie proszę Mieszkańców, aby w każdej sytuacji niewymagającej osobistej wizyty, kontaktować się ze Starostwem telefonicznie lub elektronicznie. Zasady te mają na celu troskę o zdrowie i bezpieczeństwo, zarówno interesantów, jak i pracowników.

Zwracam się również z apelem do Mieszkańców Powiatu Kolbuszowskiego o ograniczenie swoich wyjść z domu, tylko do tych, które są naprawdę konieczne. Swoje słowa kieruję także do młodzieży.

Młodzi ludzie!
Czas wolny od zajęć edukacyjnych, nie jest czasem, który w aktualnej sytuacji powinno wykorzystać się na wspólną zabawę czy spotkania. Proszę zostańcie w domach i wykorzystajcie pożytecznie ten czas.

Drodzy Państwo!
 Proszę o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego – proszę pamiętać o częstym myciu rąk, unikaniu dotykania oczu, nosa i ust oraz o zachowaniu bezpiecznej odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.    Jeżeli to możliwe proszę ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych.

Proszę również o zwrócenie uwagi na osoby starsze, samotne i schorowane znajdujące się w bliskim sąsiedztwie. Być może potrzebują naszej pomocy w realizacji codziennych czynności, takich jak zakupy czy zaopatrzenie w leki.

Szanowni Państwo!
Zachowajmy się wszyscy odpowiedzialnie – od tego zależy zdrowie nas wszystkich. Jednocześnie proszę o zachowanie spokoju i nie uleganie panice.

Starosta Kolbuszowski
Józef Kardyś