Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 23:58

Apel Starosty Kolbuszowskiego

16-10-2020

Drodzy Mieszkańcy!

W związku z pogłębiającym się zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa zwracam się z apelem do Mieszkańców Powiatu Kolbuszowskiego o stosowanie do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

Proszę o ograniczenie swoich wyjść z domu, tylko do tych, które są naprawdę konieczne. Proszę pamiętać o obowiązku prawidłowego stosowania maseczek zakrywających nos i usta, częstym myciu rąk z użyciem środka dezynfekującego oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości (min. 1,5 m) od innych osób. Jeżeli to możliwe proszę ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych.

Proszę pamiętać, że u wielu osób zakażenie koronawirusem może przebiegać w sposób bezobjawowy, jednak osoby te mogą stanowić źródło zakażenia dla innych. Drodzy Państwo - żadne zakazy i nakazy nie zapewnią nam bezpieczeństwa, jeżeli nie zadbamy sami o siebie. Bądźmy również współodpowiedzialni za zdrowie naszych najbliższych.

Proszę także o zwrócenie uwagi na osoby starsze, samotne i schorowane znajdujące się w bliskim sąsiedztwie. Być może potrzebują naszej pomocy w realizacji codziennych czynności, takich jak zakupy czy zaopatrzenie w leki.

Szanowni Państwo! Zachowajmy się wszyscy odpowiedzialnie – od tego zależy zdrowie nas wszystkich. Jednocześnie proszę o zachowanie spokoju i nie uleganiu panice.
Starosta Kolbuszowski
Józef Kardyś