Dziś jest: Piątek, 26.4.2024 07:57

Barbara Bajor – kandydatka powiatu kolbuszowskiego do nagrody „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”

30-05-2005
Barbara Bajor...

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej w porozumieniu z samorządami wszystkich gmin, zgłosiło Barbarę Bajor do nagrody „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”. Ogłoszenie wyników plebiscytu, odbędzie się 4 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury na gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego 2005.

Basia jest uczennicą klasy II Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Kolbuszowej, którego dyrektorem jest pan Mirosław Kaczmarczyk a jej wychowawcą jest pan Sebastian Zuber. Równolegle uczy się w klasie fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.

Sukcesy uzdolnionej 14-latki z Kolbuszowej to m.in.: I miejsce w Jasielskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów – Jasło 1999; wyróżnienie w I grupie Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym – Żagań 2000; I miejsce w Konkursie Muzyki Francuskiej – Kraków 2003; I wyróżnienie w finale Konkursu Muzyki Francuskiej – Paryż 2003; dwukrotnie I miejsce w Konkursie Muzyki Francuskiej – Kraków 2005 (finalistka w dwóch kategoriach); I miejsce i pierwsza nominacja w finale Konkursu Muzyki Francuskiej – Paryż 2005; I miejsce w finale Konkursu Muzyki Francuskiej – Paryż 2005; udział w Kłodzkim Konkursie Pianistycznym 2001; udział w II Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym – Żagań 2005; II i III miejsce w konkursie duetów szkolnych z Agnieszką Nowak – 2003; II miejsce w Jasielskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów w duecie z Agnieszką Nowak – 2003.

Oprócz kandydatury Barbary Bajor, pod uwagę brani byli: Sebastian Łakomy, VI klasa Szkoły Podstawowej im Jana Czekanowskiego w Cmolasie; Adam Kubik, IV klasa Szkoły Podstawowej w Hadykówce; Szymon Jasiński, II klasa Publicznego Gimnazjum w Cmolasie; Paulina Magda, II klasa Gimnazjum Publicznego w Trzęsówce; Beata Wrona, VI klasa Szkoły Podstawowej w Trzęsówce; Paweł Porębski, V klasa Szkoły Podstawowej w Wilczej Woli; Robert Kościelny, III klasa Państwowego Gimnazjum w Majdanie Królewskim; Waldemar Bryk, II klasa Technikum Drzewnego Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 roku w Kolbuszowej; Dorota Frącz, II klasa Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej; Ewa Starzec, II kl. Liceum o profilu usługowo-gospodarczym Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Werynii; Sławomir Blicharz, VI klasa Szkoły Podstawowej w Niwiskach.