Dziś jest: Wtorek, 16.4.2024 19:09

Kolbuszowa

 

Aktualności

Bardzo dobry czas dla Powiatu Kolbuszowskiego i jego mieszkańców!

14-02-2024

Miniony rok był czasem pomyślnym dla Powiatu Kolbuszowskiego. Jednym z większych i bardzo ważnych sukcesów dla całej społeczności naszego Powiatu była reaktywacja Oddziału Wewnętrznego w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej.
 
Aktualnie na oddziale znajduje się 25 łóżek. W jego ramach funkcjonuje Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego z czterema stanowiskami. W skład oddziału wchodzi również: pracowania spirometryczna, pracownia diagnostyki kardiologicznej, w której wykonywane są badania EKG, w tym wysiłkowe, holterowskie (EKG, RR) i echokardiograficzne oraz pracownia ultrasonograficzna, w której wykonywane są badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz tętnic dogłowowywch.
 
Szeroka diagnostyka
Dzięki współpracy z pracowniami SP ZOZ w Kolbuszowej oraz podmiotami zewnętrznymi, w tym w szczególności w zakresie diagnostyki: radiologicznej, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, USG, diagnostyki endoskopowej przewodu pokarmowego, a także kompleksowej diagnostyki laboratoryjnej oddział zapewnia szeroką diagnostykę na wysokim poziomie.
 
Bardzo dobre wyposażenie
Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, działająca w ramach oddziału, podobnie jak Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej wyposażona jest w wysokospecjalistyczną aparaturę medyczną, co pozwala na zwiększenie wiarygodności wyników badań diagnostycznych oraz wykrywanie chorób układu krążenia we wczesnym stadium ich rozwoju.
 
Cel został osiągnięty
Niewątpliwe, przywrócenie Oddziału Wewnętrznego, po kilkumiesięcznej przerwie, było bardzo trudnym zadaniem. Brak lekarzy na rynku jest bowiem ogromny i wiele szpitali boryka się z podobnymi problemami. - Dlatego tym bardziej cieszy mnie, że nasze wspólne wysiłki okazały się skuteczne i dzisiaj pacjenci, którzy tego wymagają, mogą być hospitalizowani w naszej internie – podkreśla Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś.
 
Miliony na doposażenie
Na modernizację szpitala oraz zakup aparatury medycznej, w 2023 r., Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego przeznaczył 2,2 mln zł, z czego 980 tys. zł stanowiła dotacja z budżetu państwa. Fundusze te trafiły na zakup sprzętu medycznego do bloku operacyjnego, pracowni endoskopii oraz działu rehabilitacji naszego szpitala.
 
Plany na 2024 rok
W obecnym roku natomiast planujemy przeznaczyć ponad 11 milionów złotych, z czego 9 mln 770 tys. zł trafi na realizację zadania pn. „Zeroemisyjne źródło ogrzewania w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej”. Będzie ono polegać na wykonaniu modernizacji istniejącej kotłowni poprzez wymianę urządzeń grzewczych wraz z montażem odnawialnych źródeł energii (pomp cieplnych głębinowych). Zadanie to pozwoli na znaczne oszczędności w kosztach funkcjonowania Szpitala w zakresie opłat za gaz. Zamontowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna, która pozwoli dodatkowo obniżyć koszty eksploatacyjne ze względu na produkcję własnej energii elektrycznej. - Z kolei 1,5 mln zł planujemy przekazać Szpitalowi w formie dotacji z przeznaczeniem na zakup sprzętu specjalistycznego oraz wyposażenia – precyzuje Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś.
Barbara Żarkowska 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo