Dziś jest: Sobota, 27.4.2024 01:14

„BEZPIECZEŃSTWO - PIERWSZA KLASA” na terenie powiatu kolbuszowskiego

16-09-2021
Kolbuszowscy policjanci spotkali się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej oraz Kolbuszowej Górnej. Rozmowa mundurowych z pierwszakami dotyczyła zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach działań profilaktycznych pn. „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa” .

Każdego roku, wraz z rozpoczęciem nauki w szkołach, funkcjonariusze podejmują działania o charakterze informacyjno-edukacyjnym, skierowanym na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. W tym roku tematyka ta omawiana jest w ramach działań „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa” i zdefiniowana szczególnie na uczniów rozpoczynających naukę szkolną.

Podczas spotkań policjanci przekazują informacje dotyczące właściwego poruszania się po drogach, szczególnie w ruchu pieszym. Funkcjonariusze zwracają też uwagę na właściwy sposób podróżowania w samochodach.

Jedno z takich spotkań odbyło się na terenie miasteczka ruchu drogowego w Kolbuszowej, w środę (15 września). Asp. Beata Chmielowiec oraz kom. Jolanta Skubisz-Tęcza rozmawiały z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej m.in. o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych. Następnie maluchy, na specjalnie do tego przeznaczonym placu, ćwiczyły jak należy bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy.

Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię ćwiczyli również uczniowie pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej. Na usytuowanej tuż obok szkoły drodze krajowej nr 9 jest bardzo duże natężenie ruchu. Wspólne ćwiczenia pod okiem policjantów i pana przeprowadzającego dzieci, mają przede wszystkim na celu utrwalenie prawidłowych zasad przechodzenia przez jezdnię.