Dziś jest: Sobota, 26.5.2018 04:02

Kolbuszowa

 

Aktualności

Defibrylator AED w kolbuszowskim starostwie

09-09-2017

Automatyczny defibrylator serca od września jest dostępny w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Jest to pierwszy urząd i pierwsze miejsce w Powiecie Kolbuszowskim wyposażone w defibrylator AED.
 
To proste w obsłudze urządzenie może uratować życie człowiekowi. Tym bardziej, że w przypadku zaburzeń pracy serca decydujące znaczenie ma kilka pierwszych minut.
Defibrylator posiada możliwość zmiany komunikatów w czterech językach, najwyższą skuteczność analizy ekg oraz cykl pediatryczny umożliwiający defibrylację dzieci.
 
Zastosowanie defibrylacji jest skuteczną szansą przeżycia człowieka podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Dlatego tak ważna jest możliwość szybkiego dostępu do defibrylatora. Defibrylator jest przeznaczony do zastosowania u pacjentów z objawami nagłego zatrzymania akcji serca, którzy są nieprzytomni (nie reagują na słowa) i nie oddychają.
 
Obsługa defibrylatora jest bardzo prosta i intuicyjna – jednym przyciskiem. Osoba udzielająca pomocy musi jedynie przypiąć elektrody. Użytkownik jest prowadzony za pomocą komunikatów dźwiękowych (głosowych) oraz wskazań optycznych, a także przez oznaczenia na urządzeniu w sposób umożliwiający umieszczenie na ciele pacjenta elektrod defibrylacyjnych oraz przeprowadzenie podstawowych czynności resuscytacji, uciskowego masażu serca i sztucznego oddychania zgodnie z aktualnymi zaleceniami medycznymi.
 
Urządzenie samo przeprowadza badanie, analizuje wyniki i podejmuje decyzje. Wręcz „mówi” co należy wykonać. Wszystkie parametry i wykonywane zabiegi są zapisywane w pamięci defibrylatora.
Urządzenie zostało zakupione ze środków z budżetu powiatu celem podniesienia bezpieczeństwa odwiedzających Urząd petentów oraz mieszkańców Powiatu Kolbuszowskiego. Koszt zakupu to ok. 7 tys. zł.
 
To niewielki koszt, jeśli na szali znajdzie się ludzkie życie. Starostwo, to miejsce, w którym dziennie przewijają się setki osób, często ludzi starszych, ludzi ze schorzeniami” – mówi Józef Kardyś Starosta Kolbuszowski.
 
Miejsce umieszczenia defibratora nie jest przypadkowe. Urządzenie znajduje się na parterze budynku, w pobliżu Biura podawczego/Informacji oraz Wydziału Komunikacji i Transportu, gdzie gromadzi się wielu petentów. Tablice informacyjne oraz kierunkowe o urządzeniu pojawiły się na drzwiach wejściowych i korytarzach Starostwa.
 
Pracownicy kolbuszowskiego starostwa dzięki szkoleniu przeprowadzonemu przez wykwalifikowanego i doświadczonego Ratownika Medycznego, nabyli odpowiednie umiejętności i wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora. 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo