Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 11:30

Dni otwarte w Liceum Ogólnokształcącym

17-05-2018
Od poniedziałku do środy (14-16 maja) w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara trwały Dni otwarte. W tych dniach szkołę odwiedziły tłumy gimnazjalistów. Młodzi ludzie poznawali kierunki kształcenia, kółka zainteresowań oraz bazę dydaktyczną placówki.

„Nasz absolwent to nowoczesny młody człowiek, który - szanując przeszłość i dziedzictwo kulturowe – potrafi biegle wykorzystywać nabytą wiedzę i umiejętności w szybko zmieniającym się świecie” – głosi hasło przewodnie szkoły. Swoim przyszłym absolwentom liceum proponuje kształcenie w klasach o zróżnicowanych modułach. Do wyboru pozostają kierunki: politechniczny, medyczny, przyrodniczo-turystyczny, humanistyczno-lingwistyczny i sportowo-mundurowy. W każdej z klas można wybrać moduły z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym. Szkoła daje możliwość nauki czterech języków obcych: angielskiego, francuskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego.

Ponadto w liceum realizowane są innowacje pedagogiczne oraz projekty edukacyjne. Szkoła współpracuje także z uczelniami wyższymi. Uczniowie osiągający bardzo dobre wyniki w nauce mogą natomiast liczyć na stypendia naukowe, wśród których wymienić można tzw. Stypendium Marszałkowskie, Stypendium Powiatu Kolbuszowskiego czy Stypendium Dyrektora Szkoły.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znaleźć można na stronie szkoły: https://lokolbuszowa.edupage.org/text/?text=text/text2&subpage=0.

Podczas Dni otwartych liceum odwiedzili również rodzice gimnazjalistów. Podczas wizyty w szkole mogli oni obejrzeć szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz dyrekcją.
B. Żarkowska