Dziś jest: Sobota, 27.4.2024 03:51

Dni Otwarte w naszych szkołach ponadpodstawowych

06-02-2019
Od wtorku (5 lutego) do piątku (8 lutego), w szkołach ponadpodstawowych powiatu kolbuszowskiego trwają Dni Otwarte. Podczas nich uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych mogą poznać ofertę poszczególnych placówek.

Młodzież z trzecich klas gimnazjum i ósmoklasiści już od wczoraj odwiedzają nasze szkoły średnie. Do ich wyboru pozostaje: Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni. Każda z tych placówek proponuje młodym ludziom wiele atrakcyjnych kierunków kształcenia oraz form rozwijania pasji i zainteresowań.

Kolbuszowskie liceum proponuje naukę w klasach modułowych na czterech kierunkach: politechnicznym, medycznym, przyrodniczo-turystycznym i humanistyczno-prawnym. Kusi też programem Erasmus+, w ramach którego prowadzona jest współpraca z uczniami z Portugalii, Rumunii oraz Włoch. Zespół Szkół Technicznych natomiast zaprasza do siebie wszystkich tych, którzy pragną zdobyć tytuł technika lub chcą zdobyć konkretny zawód. W tej kwestii mogą wybierać spośród takich profesji jak: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, sprzedawca czy fryzjer. Z kolei Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni stawia głównie na kierunki związane z gastronomią. Przygotowanie potraw i jej zaserwowanie to prawdziwy majstersztyk w ich wykonaniu.

Szczegółowe informacje na temat kierunków kształcenia, kursów i programów oferowanych przez poszczególne szkoły znaleźć można na ich stronach internetowych, do odwiedzenia których zachęcamy i zapraszamy:
Opr. B. Żarkowska