Dziś jest: Czwartek, 18.7.2019 16:38

Kolbuszowa

 

Aktualności

Dni Otwarte w naszych szkołach ponadpodstawowych

06-02-2019
Od wtorku (5 lutego) do piątku (8 lutego), w szkołach ponadpodstawowych powiatu kolbuszowskiego trwają Dni Otwarte. Podczas nich uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych mogą poznać ofertę poszczególnych placówek.

Młodzież z trzecich klas gimnazjum i ósmoklasiści już od wczoraj odwiedzają nasze szkoły średnie. Do ich wyboru pozostaje: Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni. Każda z tych placówek proponuje młodym ludziom wiele atrakcyjnych kierunków kształcenia oraz form rozwijania pasji i zainteresowań.

Kolbuszowskie liceum proponuje naukę w klasach modułowych na czterech kierunkach: politechnicznym, medycznym, przyrodniczo-turystycznym i humanistyczno-prawnym. Kusi też programem Erasmus+, w ramach którego prowadzona jest współpraca z uczniami z Portugalii, Rumunii oraz Włoch. Zespół Szkół Technicznych natomiast zaprasza do siebie wszystkich tych, którzy pragną zdobyć tytuł technika lub chcą zdobyć konkretny zawód. W tej kwestii mogą wybierać spośród takich profesji jak: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, sprzedawca czy fryzjer. Z kolei Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni stawia głównie na kierunki związane z gastronomią. Przygotowanie potraw i jej zaserwowanie to prawdziwy majstersztyk w ich wykonaniu.

Szczegółowe informacje na temat kierunków kształcenia, kursów i programów oferowanych przez poszczególne szkoły znaleźć można na ich stronach internetowych, do odwiedzenia których zachęcamy i zapraszamy:
Opr. B. Żarkowska  

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo