Dziś jest: Piątek, 17.5.2024 11:18

22-10-2007

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w poniedziałek, 15 października 2007 roku w klubie „Sara” w Kolbuszowej Dolnej, odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli, pedagogów  i pracowników oświaty, którzy z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu w Kolbuszowej Tadeusza Kopeć, Wicestarosty Kolbuszowskiego Waldemara Machety i Kierownik Biura Obsługi Jednostek Samorządu Powiatowego Bogusławy Bryk otrzymali nagrody Starosty kolbuszowskiego.

Dzień Edukacji Narodowej, zwany do 1982 roku Dniem Nauczyciela, związany jest z datą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej - 14 października 1773 roku.

Dzięki KEN szkolnictwo polskie w XVIII w. osiągnęło jeden z najwyższych poziomów nauczania w Europie. To polskie święto, obchodzone 14 października, przypomina o najlepszych tradycjach intelektualnych naszego narodu. Nagradza się wówczas zasłużonych nauczycieli w podziękowaniu za ich trud i poświęcenie w kształceniu młodego pokolenia. Dzień Edukacji Narodowej, święto szkoły i nauczycieli, obchodzone jest uroczyście we wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych.

Nagrody Starosty Kolbuszowskiego otrzymali:

• Elżbieta MikołajczykDyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej,
  • Marta ZawadzkaNauczyciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej,

• Grażyna PełkaWicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej,

• Barbara SzafraniecNauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej,

• Krystyna WilkNauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej,

• Władysław KoźmicNauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej,

• Jerzy AdamczykNauczyciel Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej,

• Witold CesarzWicedyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni,

• Bogusława SobowskaNauczyciel Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Nagroda Starosty Kolbuszowskiego przyznawania jest zgodnie z art. 49 ust. 1 ustawy Karty Nauczyciela o specjalnym funduszu nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją, aby przypomnieć o roli tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi – są przewodnikami, ujawniają pasje, odkrywają talenty, pomagają poznawać świat, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań, są współautorami uczniowskich sukcesów.
Wicestarosta Kolbuszowski Waldemar Macheta: „Władze Powiatu pragną wspólnie z Państwem stworzyć model szkoły zapewniającej wysoką jakość kształcenia i wychowania, dającej poczucie bezpieczeństwa, zapobiegającej zjawiskom patologicznym, przygotowującej do dorosłego życia – funkcjonowania na rynku pracy i w społeczeństwie obywatelskim, kreującej postawy otwartości, tolerancji i szacunku wobec innych. Realizacja tego celu zależy przede wszystkim od środowiska oświatowego – dyrektorów i nauczycieli. Mogę obiecać, że będziemy wspierać Państwa w tych działaniach, starając się stworzyć jak najlepsze warunki uczniom do nauki, a nauczycielom do pracy.
Chcemy w sposób szczególny premiować pedagogów zaangażowanych, twórczych, którzy swój zawód wykonują z prawdziwą pasją. Chcemy nagradzać szkoły aktywne, innowacyjne, które w codziennej pracy wykorzystują nowatorskie rozwiązania, służące podniesieniu skuteczności działań edukacyjnych i wychowawczych.
Z okazji Święta, życzę Państwu twórczych pomysłów, skuteczności w działaniu, dobrej współpracy z rodzicami i tego wszystkiego, co daje poczucie satysfakcji z pracy zawodowej”
.