Dziś jest: Wtorek, 21.5.2024 15:25

26-10-2006

Dzień Otwarty Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kolbuszowej obchodzono dnia 23 października 2006 r. pod hasłem „Wyprawa do lasu - korzyści i zagrożenia”.

Dla uatrakcyjnienia święta zorganizowano wystawę grzybów oraz punkt informacyjny, gdzie wyjaśnień udzielali kwalifikowani klasyfikatorzy grzybów. Dla licznie przybyłych gości wygłaszane były krótkie prelekcje informujące o zagrożeniach chorobami odzwierzęcymi i innych zagrożeniach związanych z pobytem w lesie. Wyświetlano filmy o tematyce związanej z wystawą, rozdawano ulotki dotyczące m.in. ścieżek edukacyjno-przyrodniczych propagujące bezpieczne korzystanie z lasu. Dla najmłodszych wyświetlany był film animowany pt. „Leśna Wycieczka”.

Dodatkowo pielęgniarka pracująca na stanowisku oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia prowadziła punkt pomiaru ciśnienia tętniczego. Uczestnicy Dni Otwartych zapoznali się z dodatkiem nt. „Państwowa Inspekcja Sanitarna w woj. Podkarpackim” dołączonym do „Gazety Wyborczej”. Zainteresowanym udzielano informacji o działalności Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Uroczystego otwarcia wystawy towarzyszącej podczas Dnia Otwartego dokonał Starosta kolbuszowski Bogdan Romaniuk, Sekretarz powiatu Elżbieta Wróbel oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolbuszowej Henryk Bałamut.

W ramach Dnia Otwartego Stację odwiedziło ok. 300 osób w zorganizowanych grupach oraz kilkadziesiąt osób indywidualnie.

Do pomocy przy organizacji Dnia Otwartego zaproszono Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kolbuszowa w Świerczowie, Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej oraz Wydział Organizacyjny ds. Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Dziękujemy!