Dziś jest: Wtorek, 23.4.2024 18:52

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego i Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu D

16-05-2022
Za nami kolejne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się 9 maja na terenie Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni.

Celem turniejów było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci młodzieży.Turnieje mają charakter wieloetapowy i są organizowane na etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Tegoroczne zmagania rozpoczęły się od części teoretycznej, czyli testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach praktycznych, w których musieli wykazać się takimi umiejętnościami:
- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,
- techniczne  jazdy na specjalnie przygotowanych do tego celu torach: rowerowym - dla uczniów szkół podstawowych, a także motorowerowym i samochodowym (samochodem z zamontowanym talerzem Stewarta) -  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Po podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców:

W kategorii – grupa młodsza uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat:

• I  miejsce Szkoła Podstawowa w Raniżowie
  • II  miejsce Szkoła Podstawowa w Kupnie

W kategorii - grupa starsza:

• I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolbuszowej
  • II miejsce Szkoła Podstawowa w Raniżowie

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce Zespół Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni
  • II miejsce Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyli Dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno Ekonomicznych w Weryni Zbigniew Bogacz, Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula, Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej nakom. Adam Mielnicki, Zastępca Burmistrza Kolbuszowej Marek Gil. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe i Gminę Kolbuszowa.

Wszyscy uczestnicy turnieju oraz uczniowie naszej szkoły podczas przerwy w konkurencjach mogli zapoznać się z wyposażeniem nowoczesnego wozu strażackiego Państwowej Straż Pożarnej w Kolbuszowej.

Uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Drużyna Zespołu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni w składzie: Adrian Ślusarz, Kacper Tereba, Adrian Kochanowicz będzie reprezentować Powiat Kolbuszowski w finale wojewódzkim turnieju.