Dziś jest: Poniedziałek, 28.11.2022 19:58

Kolbuszowa

 

Aktualności

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego i Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu D

16-05-2022
Za nami kolejne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się 9 maja na terenie Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni. 

Celem turniejów było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci młodzieży.Turnieje mają charakter wieloetapowy i są organizowane na etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
 
Tegoroczne zmagania rozpoczęły się od części teoretycznej, czyli testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach praktycznych, w których musieli wykazać się takimi umiejętnościami: 
- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,
- techniczne  jazdy na specjalnie przygotowanych do tego celu torach: rowerowym - dla uczniów szkół podstawowych, a także motorowerowym i samochodowym (samochodem z zamontowanym talerzem Stewarta) -  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Po podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców:

W kategorii – grupa młodsza uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat:

  • I  miejsce Szkoła Podstawowa w Raniżowie
  • II  miejsce Szkoła Podstawowa w Kupnie

W kategorii - grupa starsza:

  • I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolbuszowej
  • II miejsce Szkoła Podstawowa w Raniżowie

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

  • I miejsce Zespół Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni
  • II miejsce Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyli Dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno Ekonomicznych w Weryni Zbigniew Bogacz, Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula, Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej nakom. Adam Mielnicki, Zastępca Burmistrza Kolbuszowej Marek Gil. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe i Gminę Kolbuszowa.
 
Wszyscy uczestnicy turnieju oraz uczniowie naszej szkoły podczas przerwy w konkurencjach mogli zapoznać się z wyposażeniem nowoczesnego wozu strażackiego Państwowej Straż Pożarnej w Kolbuszowej.
 
Uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.
 
Drużyna Zespołu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni w składzie: Adrian Ślusarz, Kacper Tereba, Adrian Kochanowicz będzie reprezentować Powiat Kolbuszowski w finale wojewódzkim turnieju.Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo