Dziś jest: Sobota, 27.4.2024 01:13

Finały rozgrywek VI edycji Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kolbuszowskiego

23-02-2006

W dniu 19 lutego 2006 roku w hali Widowiskowo-Sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej zostały rozegrane finałowe mecze Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej  o Puchar Starosty Kolbuszowskiego.

Rozgrywki  rozpoczęły się 20 listopada 2005 roku. Do rozgrywek przystąpiło 20 zespołów z terenu powiatu kolbuszowskiego, których podzielono na dwie grupy. W poszczególnych grupach mecze rozgrywane były każdy z każdym. Następnie zajmując odpowiednie miejsca i według zdobytych punktów poszczególne drużyny spotkały się w wielkim finale.

W spotkaniu o 19 miejsce "Strażak" Niwiska pokonały 6:5 drużynę "VIGOR" Trzęsówka.

Spotkanie o 17 miejsce "Werynianka" Werynia pokonała 10:3 drużynę "Marmury" Przyłęk.

Miejsce 15 zajęły Juniorzy "Sokół" Kolbuszowa Dolna zwyciężając  z drużyną "TEMPO" Cmolas 11:2.

W spotkaniu o 13 miejsce LKS Hucina pokonała drużynę "Łęg" Kopcie 11:6.

Mecz o 11 miejsce Juniorzy KKS "Kolbuszowianka" a KKS "Kolbuszowianka" II zakończył się zwycięstwem Juniorów wynikiem 6:5.

W spotkaniu o 9 miejsce "Wilga" Widełka pokonały 6:4 drużynę "STRAŻAK" Kolbuszowa.

Miejsce 7 przyniosło zwycięstwo dla AKS "Kolbuszowianka" Oldboys 3:2 pokonując "Ostrovię" Ostrowy Baranowskie.

Mecz o 5 miejsce zakończył się zwycięstwem drużyny "Błękitni" Komorów 6:4 z "Florian" Ostrowy Tuszowskie.

W spotkaniu o 3 miejsce "Sokół" Kolbuszowa Dolna pokonały drużynę NUKS "Belfer" Kolbuszowa wynikiem 4:2.

W wielkim finale spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju: KKS "Kolbuszowianka" i "Zryw" Dzikowiec. Mecz finałowy Mistrza VI edycji PHLPN o Puchar Starosty zakończył się wynikiem 6:4 a tym samym zwycięstwem drużyny "Zryw" Dzikowiec.

Królem Strzelców turnieju został Sylwester Golonka (KKS Kolbuszowianka), statuetkę Fair Play zdobyła drużyna "Vigor" Trzęsówka.

Przed finałem został rozegrany mecz pokazowy pomiędzy "Sokół" Kolbuszowa Dolna kobiety        a drużyną Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Skład drużyny starostwa: starosta Bogdan Romaniuk; Mieczysław Margański, komendant Powiatowej Policji w Kolbuszowej; Jan Ziobro, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej; Grzegorz Romaniuk, radny powiatu; Daniel Jakubowski, kierownik WTZ w Kolbuszowej; Witold Cesarz, wicedyrektor ZSA-E w Weryni oraz pracownicy starostwa Jan Drewnicki, Bogusław Januszek i Kazimierz Wiącek. Mecz zakończył się w remisem 4:4, a rzuty karne 5:4 rozstrzygnęły o zwycięstwie drużyny starostwa. Zwycięzcy przekazali na ręce drużyny pań pamiątkowe gadżety promujące powiat kolbuszowski.

Przed meczem pokazowym i przed ostatecznym finałem wystąpiła przed publicznością Ewelina Babiarz, laureatka "Szansy na sukces", która wykonała dwa utwory.

Z rąk starosty Bogdana Romaniuka, Elżbiety Wróbel - sekretarz powiatu, Daniela Jakubowskiego - kierownika WTZ i przewodniczącego PHLPN Kazimierza Wiącka, drużyny, organizatorzy i sędziowie otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i wyróżnienia

Całością turnieju kierował Zarząd Ligi powołany przez organizatora Starostę Kolbuszowskiego w następującym składzie: przewodniczący Wiącek Kazimierz, sekretarz Wieczerzak Andrzej, członkowie zarządu Brandys Artur i Szczęch Rafał.

Sędziowie prowadzący zawody w VI edycji PHLPN o Puchar Starosty Kolbuszowskiego: Wieczerzak Andrzej, Brandys Artur, Kret Jacek, Żądło Paweł (sędziowie Ci posiadają uprawnienia do prowadzenia meczów piłki halowej "FUTSAL"), Ryszard Zygmunt, Miazga Jan, Szczęch Rafał, Witas Sławomir, Grabiec Marcin, Grabiec Tomasz, Węgrzyn Jacek, Stępień Piotr, Ofiara Rafał, Wrona Grzegorz, Kubik Maciej i Majewski Dawid oraz komentatorowi - Ryszardowi Wrona.  Dziękujemy Wam za Wasz trud i ogromne serce!

Składamy podziękowania sponsorom PLHPN: Grzegorzowi Romaniukowi, radnemu powiatu; PZU Kolbuszowa; Januszowi Karkut - Przetwórstwo wędlin; Witoldowi Węgrzyn, właścicielowi Piekarni; Marianowi Dziubek, właścicielowi "Baru Miś"; Firmie Rodzinnej "Orzech"; Warsztatom Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej.

Ponadto podziękowania za wsparcie i pomoc podczas turnieju składamy: Obsłudze Medycznej: Piotrowi Sowa i Wojciechowi Kwiatkowskiemu; Janowi Mytych oraz tym wszystkim, którzy wspierali nas w organizacji VI edycji PHLPN.