Dziś jest: Piątek, 21.9.2018 10:54

Gratulacje dla policjanta z kolbuszowskiej komendy

31-08-2018
- Dowiedziony przez Pana profesjonalizm, natychmiastowa reakcja oraz chęć niesienia pomocy godne są najwyższego uznania i stanowią wzór do naśladowania – takie słowa skierował do sierż. szt. Arkadiusza Wilka Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś podczas sesji Rady Powiatu w Kolbuszowej (30 września).

Starosta Kolbuszowski podziękował policjantowi z kolbuszowskiej KPP za bohaterski czyn oraz budowanie wzorowej postawy prawdziwego obywatela i zarazem policjanta, którego służba i gotowość do działania przejawia się nie tylko w pracy. Słowa uznania, jakie popłynęły w kierunku sierż. szt. Arkadiusza Wilka są wynikiem jego zachowania podczas wakacyjnego pobytu w Turcji. Policjant, będąc na urlopie, wraz z rodziną i znajomymi wypoczywał w jednym z wakacyjnych kurortów. Funkcjonariusz, pływając w basenie, zauważył odwrócone dmuchane koło ratunkowe, które unosiło się na wodzie. Jego obawy wzbudził fakt, że obok koła nie było żadnej osoby.

Policjant zaczął się rozglądać i kilkanaście metrów dalej zauważył pod lustrem wody dziecko. Bez wahania podpłynął do dziewczynki i wyciągnął ją z basenu na brzeg, gdzie przybiegła jej matka. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji policjanta, dziewczynka nie potrzebowała pomocy medycznej. Dziecko miało około czterch lat. Matka dziewczynki serdecznie podziękowała policjantowi za pomoc.

Z postawy i natychmiastowej reakcji policjanta dumny jest Komendant KPP w Kolbuszowej insp. Stanisław Babula, który wraz z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewem Sową złożyli sierż. szt. gratulacje i przekazali słowa uznania.
Barbara Żarkowska