Dziś jest: Wtorek, 21.5.2024 05:59

Kolbuszowa

 

Aktualności

I edycja Podkarpackich Zawodów Strzeleckich o Puchar Starosty Kolbuszowskiego

17-03-2023
W czwartek (16 marca), w kolbuszowskiej strzelnicy, zorganizowane zostały I Podkarpackie Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolbuszowskiego. Wzięło w nich udział 29 szkół ponadpodstawowych z całego Podkarpacia.    
 
- Bardzo się cieszę, że pierwsza edycja naszych zawodów spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ze strony szkół – mówił podczas otwarcia Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Chciałbym, żeby w kolejnym i następnych latach odbywały się następne edycje tego wydarzenia, ponieważ obiekt ten jest dla wszystkich, a szczególnie dla młodzieży – podkreślił. Z kolei ppłk Witold Witkowski – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu zaznaczył, że kolbuszowska strzelnica jest jedną z najnowocześniejszych w regionie. Zwrócił również uwagę na kwestie bezpieczeństwa. - Życzę wam, abyście, rozpoczynając i kończąc te dzisiejsze zawody, mieli w sercu zdrową i sportową rywalizację, ale i bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność za drugą osobę – dodał. Zachęcał także do wstąpienia w szeregi wojskowe. W podobnym tonie wypowiadał się nadkom. Robert Kobylski – I Zastępca Komendant KPP w Kolbuszowej. – Obiekt jest piękny i dziękujemy, że powstał on na terenie naszego powiatu. Życzę wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników – powiedział.
 
Olbrzymie zainteresowanie
Następnie gospodarze zawodów Dariusz Fus – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej oraz Zbigniew Dziuba- Kierownik Strzelnicy zaprosili wszystkich uczestników do losowania kolejności. Zadaniem biorących udział w zawodach było oddanie 10 strzałów na osi o długości 50 m. Z każdej szkoły zgłoszonych zostało po trzech uczestników. Zaproszenie do tego wydarzenia spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Podczas czwartkowych zawodów gościliśmy uczniów z całego Podkarpacia, m.in. z: Mielca, Dębicy, Krosna, Sanoka, Ustrzyk Dolnych, Jasła, Rzeszowa czy Stalowej Woli. Oczywiście nie zabrakło drużyn z kolbuszowskiego Zespołu Szkół Technicznych, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni.
 
Dodatkowe atrakcje
Organizatorzy zadbali nie tylko o sprawne przeprowadzenie zawodów, ale również atrakcje dodatkowe. Uczestnicy oczekujący na swoją kolej mogli brać udział w zajęciach łuczniczych, zasięgnąć informacji o tym jak zostać żołnierzem w specjalnym stoisku rekrutacyjno-informacyjnym u rekruterów WCR Mielec, obejrzeć broń i sprzęt wojskowy udostępniony przez 32. Batalion Lekkiej Piechoty w Nisku, zobaczyć wystawę broni kolekcjonerskiej, zaprezentowaną przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni, Pasjonatów Strzelectwa, Poszukiwań Zabytków i Artefaktów GROT z Kolbuszowej oraz wyposażenie grupy antyterrorystycznej z KPP Kolbuszowa. Była również możliwość skorzystania ze strzelnicy wirtualnej. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie mogli także liczyć na ciepły i smaczny posiłek przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni.
 
Zwycięzcy
Po przeliczeniu wszystkich punktów, o godz. 15.0a0, nastąpiło rozstrzygnięcie zawodów i uroczyste wręczanie medali oraz pucharów. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej zdobywając 283 punkty, na II miejscu z wynikiem 272 punktów znalazł się Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie, zaś na III Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie z 269 punktami. W klasyfikacji indywidulanej natomiast pierwsze miejsce zdobył Kacper Szamraj z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, który uzyskał 97 punktów (na sto), drugie miejsce należało do Karoliny Suskiej – również uczennicy kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego, na trzecim miejscu uplasował się Jakub Antosz z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Barbara Żarkowska
 
 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo