Dziś jest: , 19.5.2024 18:09

I Powiatowy Sejmik Uczniowski pn. „Moje miejsce na ziemi”

22-04-2008

W czwartek, tj. dnia 17 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych w Kol­buszowej odbył się I Powiatowy Sejmik Uczniowski pn. „Moje miejsce na Ziemi”.

Na początku wystąpił Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, który wygłosił prelekcję nt. „Moja droga do Sejmu”. Uczest­nicy spotkania mieli także okazję wysłuchać wystąpienia Wojciecha Mroczki na temat „Skąd nasz ród” oraz Andrzeja Dominika Ja­godzińskiego, który opowiedział o działalności Regionalnego To­warzystwa Kultury im. J. M. Goslara w Kolbuszowej.

Jury, w skład której weszli: przewodniczący - Andrzej Dominik Jagodziński - prezes RTK im. J. M. Goslara oraz członkowie: Bar­tłomiej Peret, Nadleśnictwo Kolbuszowa, Jolanta Zwolska - ZST w Kolbuszowej, Łukasz Szymański - Miejska i Powiatowa Biblio­teka Publiczna w Kolbuszowej oraz Katarzyna Cesarz ze Staro­stwa Powiatowego w Kolbuszowej wyłonili zwycięzców i wyróżnionych.

Sędziowie po wysłuchaniu i obejrzeniu dwóch prezentacji ze szkół gimnazjalnych oraz dwunastu prezentacji ze szkół ponadgimnajalnych wyłonili laureatów I Powiatowego Sejmiku Uczniow­skiego.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce dla zespołu z Gimnazjum w Niwiskach: Bryk Mateusz, Jemioło Magdalena, Saj Michał.

II miejsce dla zespołu z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszo­wej: Jabłoński Bartłomiej, Kłosowski Maciej, Skowroń­ski Robert.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce dla zespołu z LO - Maciąg Agata i Wilk Ka­rolina.

I miejsce dla zespołu z ZST - Prus Aneta i Reguła Do­rota.

II miejsce dla zespołu z ZST - Ozimek Barbara, Mucha Małgorzata, Krutys Anna za prezentację pt. „Legen­darna Ścieżka wspomnień”.

Wyróżnienie - przyznano zespołowi z LO w Kolbu­szowej: Jóźwiak Paweł, Augustyn Angelika, Kodyra Ewelina za prezentację pt. „Nilowianka”.

Wyróżnienie - dla zespołu z LO za prezentację pt. „Kropka po mapie” dla: Kopacz Ewelina, Sitko Ga­briela, Bajor Mateusz.

W kategorii szkół gimnazjalnych za wykonanie pracy fotograficznej jury przyznało:

II miejsce - Alicji Sitko z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszo­wej.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych po obejrzeniu 10 prac fotograficznych, komisja przyznała:
I miejsce - Monice Niezgodzie z LO.

II miejsce - Natalii Tarnowskiej z ZST.
III miejsce -Agnieszce Kret z LO.