Dziś jest: Piątek, 17.5.2024 14:04

Informacja z pracy Zarządu Powiatu od XII Sesji Rady Powiatu

15-11-2007

Zarząd Powiatu od poprzedniej Sesji obradował na 5 posiedzeniach, przedmiotem obrad Zarządu Powiatu było przygotowanie projektów uchwał i materiałów na XIII Sesję Rady, ponadto rozpatrywanie bieżących spraw związanych z działalnością powiatu oraz rozpatrywanie spraw i wniosków kierowanych do Zarządu Powiatu przez instytucje lub osoby fizyczne.

W sprawach dotyczących działalności powiatu a wymagających kolegialnej decyzji Zarządu Powiatu rozstrzygnięto w drodze uchwał następujące sprawy:

1.  Zlecono firmie „Projektowanie Architektoniczne Nowaczyńska - Degórska Krystyna” z Rzeszowa, opracowanie projektu budowlano – wykonawczego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w SP ZOZ w Kolbuszowej na kwotę  61 000,00 zł.

2.  Ustalono formę przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem biurowym położonej w Kolbuszowej przy ul. Obrońców Pokoju 20 (Dom partii). W chwili obecnej zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami wykaz nieruchomości powiatu przeznaczonej do sprzedaży podano do publicznej wiadomości na okres 21 dni. Po upływie w/w okresu ogłoszony zostanie przetarg nieograniczony.

3.  Zarząd ustalił również plan kontroli na 2007 rok w zakresie gospodarowania środkami finansowymi przez jednostki organizacyjne powiatu i podmioty korzystające z dotacji budżetu powiatu.

4. Realizując uchwałę Rady Powiatu w Kolbuszowej Nr XI/66/07 z dnia 9 sierpnia 2007 r. w sprawie przystąpienia Powiatu Kolbuszowskiego do wspólnej realizacji projektu pn. „Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania”, Zarząd zawarł porozumienie dotyczące przygotowania i wspólnej realizacji w/w projektu. W ramach realizacji projektu zlecono opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej części budynków CKP, w których realizowany będzie program CEKSO. Koszt opracowania dokumentacji wynosi 42 000,00 zł brutto.

5.   W związku z uchwałą Nr XI/74/07 Rady Powiatu w Kolbuszowej z dnia 9 sierpnia 2007 w sprawie zaciągnięcia kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów, Zarząd Powiatu zatwierdził specyfikację istotnych warunków zamówienia publicznego i ogłosił przetarg dla realizacji zamówienia publicznego pn. „Zaciągnięcie kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów w kwocie 1 100 000,00 zł” oraz powołania Komisji przetargowej. Po odbytym przetargu Zarząd zatwierdził pracę tejże Komisji przetargowej, która wybrała najkorzystniejszą ofertę jaką była oferta Banku Spółdzielczego w Kolbuszowej.

6.  Zatwierdzono „Plan operacyjny zimowego utrzymania dróg w sezonie 2007/2010 dla sieci drogowej obejmującej teren działania Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej” oraz specyfikację istotnych warunków zamówienia publicznego i ogłoszono przetarg nieograniczony na realizację zamówienia publicznego pn. „Świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych”.

7.  Zatwierdzono wyniki postępowania przetargowego i zlecono realizację zadania p.n.: „Budowa dachu nad Budynkiem Dydaktycznym Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej – II Etap” Zakładowi Remontowo – Budowlanego Roman Olszowy, Kosowy 73, za kwotę 245 882,64 zł brutto. Inwestycja jest w trakcie realizacji.

8.  Zarząd z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznał nagrody następującym nauczycielom wyróżniającym się w pracy dydaktycznej i wychowawczej:

Elżbieta Mikołajczyk – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kolbuszowej, w wysokości  - 1 500,00 zł (brutto),

Marta Zawadzka – PPP, w wysokości - 1 300,00 zł (brutto),

Krystyna Wilk – LO, w wysokości - 1 300,00 zł (brutto),

Władysław Koźmic – LO, w wysokości - 1 300,00 zł (brutto),

Bogusława Sobowska – ZSA-E, w wysokości - 1 300,00 zł (brutto),

Witold Cesarz – ZSA-E, w wysokości - 1 300,00 zł (brutto),

Jerzy Adamczyk – CKP, w wysokości - 1 300,00 zł (brutto),

Barbara Szafraniec – ZST, w wysokości - 1 300,00 zł (brutto),

Grażyna Pełka – ZST, w wysokości - 1 300,00 zł (brutto).

9.   Dokonywano z zakresie kompetencji Zarządu zmian w budżecie powiatu kolbuszowskiego na 2007 r. – zmiany podyktowane były wnioskami Kierowników jednostek organizacyjnych powiatu i dotyczyły przesunięć w planach finansowych jednostek niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania.

Ponadto Zarząd zajmował się analizą informacji o wynikach finansowych i zobowiązaniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej oraz o sytuacji w Szpitalu.

Dzięki staraniom, powiat otrzymał kwotę 600 000,00 zł z przeznaczeniem dla SP ZOZ w Kolbuszowej na zakup aparatu rtg. Dotacja pochodzi z rezerwy celowej, którą dysponuje Premier RP.

Ponadto pozyskano środki w wysokości 102 000,00 zł na remont instalacji elektrycznej w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej i 180 000,00 zł z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni. Pozytywnie zaopiniowany został również wniosek powiatu dotyczący montażu monitoringu w szkołach prowadzonych przez Powiat.

Przygotowano i złożono wniosek do Wojewody Podkarpackiego dot. monitoringu dworca PKP, rynek miasta Kolbuszowa i okolice Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej (tzw. Manhattan). Z uzyskanych informacji, wniosek został wstępnie zaakceptowany przez Zespół Ekspertów Wojewody. Koszt w/w monitoringu wynosi 85 000,00 zł, a ewentualna realizacja byłaby w roku 2008.

Pilotażowo przystąpiono do rządowego programu poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach p.n.: ” Zero tolerancji dla przemocy w szkole” w części VII.2.3. „Wzmocnienie i rozszerzenie specjalistycznej pomocy psychologiczno – pedagogicznej”. W związku z powyższym zostanie utworzony punkt konsultacyjny w Gimnazjum Publicznym w Majdanie Królewskim, do którego Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kolbuszowej będzie wysyłała swoich pracowników. Punkt ten będzie działał do końca roku. Kuratorium przeznaczyło na w/w cel  5 514,00 zł.