Dziś jest: Czwartek, 27.6.2019 13:31

Kolbuszowa

 

Aktualności

Jak minął rok 2018 w powiecie kolbuszowskim?

04-01-2019
- Rok 2018 był czasem bardzo pomyślnym. Zrealizowaliśmy wiele założonych wcześniej planów i projektów inwestycyjnych – tak rozpoczął swoje wystąpienie podczas uroczystej sesji Rady Powiatu (27 grudnia) Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. - Osiągnięciami Powiatu Kolbuszowskiego, jakie udało się zrealizować w 2018 roku na pewno można się chwalić i nie można się ich wstydzić – dodał poseł RP Zbigniew Chmielowiec.
 
Miniony rok w naszym powiecie upływał pod znakiem realizacji inwestycji sportowych, zadań w zakresie służbie zdrowia, rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawie infrastruktury drogowej. Poszczególne inwestycje znacznie poprawiające jakość życia mieszkańców można by mnożyć. Zaczynając chociażby od zadań dedykowanych dzieciom i młodzieży. Mowa tu o budowie kompleksu lekkoatletycznym, który składa się z: boiska do piłki nożnej, dwóch bieżni, skoczni do skoku w dal czy rzutni do pchnięcia kulą. Nie sposób tu wspomnieć również o nowo powstałych dwóch kortach tenisowych, które pozwalają nie tylko na aktywny wypoczynek, ale również rozwijanie zainteresowań sportowych. Ostatnia, najświeższa inwestycja to Otwarta Strefa Aktywności, na którą składa się siłownia plenerowa, plac zabaw oraz strefa relaksu. Tego typu miejsca są w obecnym czasie bardzo oczekiwane przez mieszkańców, którzy cenią sobie wypoczynek na świeżym powietrzu oraz chcą w sposób aktywny i intersujący spędzić czas wolny.
 
Dobry czas
Sporo uwagi i troski poświecono także sprawom z zakresu ochrony zdrowia. W Szpitalu Powiatowym prowadzona była bardzo duża inwestycja, polegająca na budowie bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni. Koszt tego zadania to 11,5 mln zł, przy czym dofinansowanie unijne stanowiło 9 742 492 zł. Niewątpliwie jej realizacja znacząco podniesie jakość świadczonych usług w kolbuszowskim szpitalu. Miniony rok to również bardzo dobry czas dla rozwoju Oddziału Urologicznego. Oddział ten bardzo dobrze prosperuje, stale doposażany jest w nowy sprzęt medyczny i co najważniejsze pacjenci mogą liczyć na fachową kadrę lekarską. Specjaliści z tego oddziału są wysoko cenieni w środowisku medycznym, a ich osiągnięcia cytowane w zagranicznej literaturze medycznej. Miniony rok to również dobry czas dla Oddziału Rehabilitacji Leczniczej. Dzisiaj, po jego rocznym funkcjonowaniu widać, że utworzenie i uruchomienie oddziału było trafną decyzją. Na oddziale cały czas jest pełne obłożenie. Przez 2018 rok hospitalizowano i leczono tam 441 pacjentów. Co więcej, w ostatnim czasie, dzięki pomocy i zaangażowaniu posła Zbigniewa Chmielowca, z budżetu państwa władze Powiatu Kolbuszowskiego pozyskały 600 tys. zł. Fundusze te oraz wkład własny Powiatu w wysokości 151 800 zł trafiły na zakup wyposażenia medycznego do Szpitala Powiatowego, w tym do: bloku operacyjnego, Oddziału Rehabilitacji Leczniczej oraz Oddziału Dializoterapii.
 
Słowa uznania
- Osiągnięciami Powiatu Kolbuszowskiego, jakie udało się zrealizować w 2018 roku na pewno można się chwalić i nie można się ich wstydzić – powiedział podczas uroczystej, podsumowującej sesji Rady Powiatu (27 grudnia) poseł RP Zbigniew Chmielowiec. Jednocześnie zadeklarował swoją pomoc na rzecz dalszego rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego. – Ja ze swojej strony w dalszym ciągu deklaruję pracę i współpracę - mówił. Słowa uznania pod adresem Starosty Kolbuszowskiego, Zarządu oraz Rady wyraziła również Ewa Draus – wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. – W 2018 roku wiele udało się osiągnąć i tutaj chcę szczególne gratulacje złożyć panu Staroście za inwestycje drogowe, bo w tej kwestii był pan rekordzistą, jeśli chodzi o wszystkie powiaty województwa podkarpackiego - pozyskał pan wiele pieniędzy i współpracował pan ze wszystkimi samorządami po to, żeby poprawić dostępność naszego powiatu oraz polepszyć warunki życia mieszkańców. Chciałabym też pogratulować inwestycji dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego – mówiła podczas grudniowej sesji Wicemarszałek Ewa Draus. Z kolei w imieniu samorządowców gmin z powiatu kolbuszowskiego głos zabrał Jan Zuba – Burmistrz Kolbuszowej. - Na ręce pana Starosty chcemy pogratulować dobrego roku, który Powiat Kolbuszowski może odnotować na swoim koncie - zaczął. - Gratulujemy wszystkich osiągnięć panu Staroście, Zarządowi Powiatu oraz radnym Rady Powiatu poprzedniej i obecnej kadencji, bo państwo będziecie realizować zadania, które zostały nakreślone w planie rozwoju Powiatu. Dziękujemy za rozwój Ziemi Kolbuszowskiej. Tworzymy wspólnotę samorządową i cieszy nas każdy wysiłek, który przynosi dobre owoce i sprawia, że jakość życia mieszkańców Ziemi Kolbuszowskiej się poprawia. Jeszcze raz chcemy podziękować panu Staroście, Zarządowi i radnym za ciężką pracę, która sprawia, że wszyscy możemy cieszyć się tak wieloma efektami – dodał na koniec Burmistrz Kolbuszowej.
Barbara Żarkowska  

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo