Dziś jest: Środa, 24.4.2024 05:51

Jestem Stąd, jestem dla Was...

12-10-2005

Od 1 września tego roku, w Kolbuszowej udało mi się stworzyć oddział Super Nowości. Jego siedziba mieści się przy ul. Kościuszki 6 i sąsiaduje z Regionalnym Towarzystwem Kultury im. Juliana Macieja Goslara. Każdy z Państwa, kto zwróci się tu ze swym problemem, na pewno zostanie chętnie wysłuchany.

Od niemal roku jestem korespondentem Super Nowości na miasto i powiat kolbuszowski. Od tego czasu, w zasadzie, nie ma dnia, w którym na łamach tej czołowej gazety Podkarpacia, nie byłoby informacji z Kolbuszowej i okolic. Nigdy wcześniej, ani miejscowe gminy ani też powiat, nie były tak promowane jak obecnie, i... to fakt nie do podważenia. Nie przez przypadek, to niewielkie podkarpackie miasteczko, jakim jest Kolbuszowa, właśnie teraz „otrzymało” dwóch parlamentarzystów... i niewiele brakowało, a byłoby ich trzech.

Dzięki współpracy z samorządami gmin i powiatu kolbuszowskiego, udało się wspólnie rozwiązać wiele problemów. Chociażby, budowę chodnika przy drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Górnej, remont drogi wojewódzkiej w stronę Sędziszowa Młp., czy oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Lipnicy.

Ponadto wspólnie z kolbuszowskim regionalistami, staramy się promować i monitować różne przedsięwzięcia, jak np. reaktywacja tzw. pałacu Lubomirskich. Oczywiście nie uciekam również od tematów trudnych i drażliwych, bo tego wymaga mój fach. Dlatego też na łamach Super Nowości ukazują się publikacje np. o kłopotach na ul. Żytkowskiego w Kolbuszowej, czy okresowych brakach wody w Cmolasie i Dzikowcu.

W przeciwieństwie do dziennikarzy innych podkarpackich czasopism, mam podstawową cechę. Jestem stąd. Urodziłem się i wychowałem w jednej z gmin tego powiatu, a w Kolbuszowej mam rodzinę i przyjaciół. W związku z tym, oświadczam z pełną odpowiedzialnością, że jako miejscowy dziennikarz, zawsze broniłem interesów Kolbuszowszczyzny i będę to robił nadal.

Paweł Galek

Super Nowości, oddział Kolbuszowa