Dziś jest: Piątek, 26.4.2024 12:43

Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni

26-05-2006

Dnia 20 maja 2006 roku Zespół Szkół Rolniczych w Weryni a obecnie Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych, obchodził niecodzienną uroczystość – jubileusz 60-lecia.

Jubileusz 60-lecia Szkoły to okres podsumowań. To również czas spotkań wielu pokoleń absolwentów.

W jubileuszu uczestniczyło wielu dostojnych i znamienitych gości, pedagogów, absolwentów, rodziców i uczniów. Ponad 250 absolwentów ZSA-E w Weryni spotkało się na uroczystości 60-lecia szkoły. Absolwenci szkoły przybyli z różnych stron Polski i świata, aby wrócić pamięcią do czasów młodości, do czasów pobytu w murach swojej dawnej szkoły. Był to okres szczególnie ważny w życiu dla każdego Absolwenta – czas dojrzewania intelektualnego, emocjonalnego, czas kształtowania postaw i charakterów, czas podejmowania pierwszych, życiowych decyzji. Czas spędzony w tym dniu wśród znajomych, pozwolił powrócić do tych minionych i niepowtarzalnych chwil.

Jubileusz był okazją do wykonania i poświecenia nowego sztandaru – znaku Polski i Narodu, szczególny symbol Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. Sztandar jest symbolem zgrupowania ludzi, jest również symbolem historii szkoły i tradycji. Jest znakiem, który łączy wszystkich absolwentów: obecnych oraz przyszłych uczniów.

W ciągu 60 lat szkołę ukończyło 8 857 uczniów. Obecnie w szkole kształci się 400 uczniów, a największym powodzeniem cieszy się technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Szkoła zmieniając nazwy i kierunki kształcenia, wpisywała się krok po kroku w historię ziemi kolbuszowskiej. Dobrą tradycją szkoły stało się dostosowywanie kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy. Dzisiejsza szkoła to: klasy Liceum Profilowanego, Czteroletnich Technikum: żywienia, agrobiznesu i ekonomicznego oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Jubileusz był doskonałą okazją do złożenia najserdeczniejszych gratulacji na ręce Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Uczniom szkoły. Dziękowano za zaangażowanie w proces nauczania, za codzienną, bezpośrednią pracę z młodzieżą, za konsekwentne działanie w podnoszeniu jakości kształcenia oraz wkład włożony w wychowanie młodego pokolenia. Ponadto wyrażano głęboki podziw dla całej Kadry Pedagogicznej, która pracowała i nadal pracuje w murach szkoły. Dyrekcji oraz Kadrze Nauczycielskiej szkoły życzono z okazji tego pięknego jubileuszu zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, cierpliwości i wytrwałości dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Uczniom życzono, aby z nauki czerpali prawdziwą radość swoimi osiągnięciami dostarczali nauczycielom i rodzicom powodów do dumy.