Dziś jest: Poniedziałek, 28.11.2022 18:43

Kolbuszowa

 

Aktualności

Kinga Kosiorowska w gronie najlepszych maturzystów

26-09-2022
Kinga Kosiorowska – absolwentka Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni i jedna z najlepszych tegorocznych maturzystów w kraju, w piątek (23 września), wzięła udział w IX Gali Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.
 
Gala zorganizowana została w Łodzi. Zaproszono na nią 27 maturzystów z całego kraju. W tym zacnym gronie znalazła się Kinga Kosiorowska z Porąb Dymarskich, która na uroczystość pojechała wraz z rodzicami oraz dyrektorem szkoły Zbigniewem Bogaczem. Przejazd maturzystki na galę ufundowany został przez Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego.  
 
Z całej Polski
Podróż rozpoczęła się wczesnym rankiem. Po kilkugodzinnej jeździe wszyscy bezpiecznie dotarli do celu. Na miejscu byli pozostali laureaci projektu, którzy do Łodzi przyjechali z różnych stron Polski. Z Podkarpacia, oprócz Kingi, obecny był absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu - Jakub Koza oraz Katarzyna Steliga – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
 
Prezentacje i wdzięczność
Podczas uroczystości, pod adresem, tegorocznych laureatów padło mnóstwo pochwał za ich ciężką i wytężoną pracę, skutkującą znakomitymi rezultatami. Nagrodzeni zaś opowiadali o swoich zamiłowaniach do czytania książek, nauki języków obcych, a także popularyzowania wiedzy z różnych przedmiotów. Kinga, podczas prezentacji, mówiła o swoich zainteresowaniach matematyką i geografią. Podkreśliła, że dużo zawdzięcza swojej nauczycielce matematyki jeszcze z Gimnazjum - pani Renacie Para oraz pani Kazimierze Gul, również nauczycielce matematyki, z którą zetknęła się w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. - Jesteśmy dumni z naszej absolwentki oraz z tego, że jako jedyne technikum znaleźliśmy się w gronie szkół, których absolwenci uzyskali najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego w Polsce – mówi dyrektor ZSAE Zbigniew Bogacz.
 
Na Sesji
Kindze życzymy dalszych sukcesów, spełnienia marzeń oraz osiągnięć, które z pewnością przełożą się na jej przyszłe wyniki w edukacji. Do życzeń tych dołącza się Starosta Kolbuszowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu, którzy, w dowód jej zasług i osiągnięć, zaprosili absolwentkę na najbliższą Sesję Rady Powiatu Kolbuszowskiego, która odbędzie się w czwartek (29 września).
Opr. Barbara Żarkowska

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo