Dziś jest: Piątek, 19.4.2024 23:30

Kinga Kosiorowska w gronie najlepszych maturzystów

26-09-2022
Kinga Kosiorowska – absolwentka Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni i jedna z najlepszych tegorocznych maturzystów w kraju, w piątek (23 września), wzięła udział w IX Gali Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.

Gala zorganizowana została w Łodzi. Zaproszono na nią 27 maturzystów z całego kraju. W tym zacnym gronie znalazła się Kinga Kosiorowska z Porąb Dymarskich, która na uroczystość pojechała wraz z rodzicami oraz dyrektorem szkoły Zbigniewem Bogaczem. Przejazd maturzystki na galę ufundowany został przez Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego.

Z całej Polski
Podróż rozpoczęła się wczesnym rankiem. Po kilkugodzinnej jeździe wszyscy bezpiecznie dotarli do celu. Na miejscu byli pozostali laureaci projektu, którzy do Łodzi przyjechali z różnych stron Polski. Z Podkarpacia, oprócz Kingi, obecny był absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu - Jakub Koza oraz Katarzyna Steliga – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Prezentacje i wdzięczność
Podczas uroczystości, pod adresem, tegorocznych laureatów padło mnóstwo pochwał za ich ciężką i wytężoną pracę, skutkującą znakomitymi rezultatami. Nagrodzeni zaś opowiadali o swoich zamiłowaniach do czytania książek, nauki języków obcych, a także popularyzowania wiedzy z różnych przedmiotów. Kinga, podczas prezentacji, mówiła o swoich zainteresowaniach matematyką i geografią. Podkreśliła, że dużo zawdzięcza swojej nauczycielce matematyki jeszcze z Gimnazjum - pani Renacie Para oraz pani Kazimierze Gul, również nauczycielce matematyki, z którą zetknęła się w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. - Jesteśmy dumni z naszej absolwentki oraz z tego, że jako jedyne technikum znaleźliśmy się w gronie szkół, których absolwenci uzyskali najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego w Polsce – mówi dyrektor ZSAE Zbigniew Bogacz.

Na Sesji
Kindze życzymy dalszych sukcesów, spełnienia marzeń oraz osiągnięć, które z pewnością przełożą się na jej przyszłe wyniki w edukacji. Do życzeń tych dołącza się Starosta Kolbuszowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu, którzy, w dowód jej zasług i osiągnięć, zaprosili absolwentkę na najbliższą Sesję Rady Powiatu Kolbuszowskiego, która odbędzie się w czwartek (29 września).
Opr. Barbara Żarkowska