Dziś jest: , 21.7.2024 03:04

Kolbuszowa

 

Aktualności

Klasa policyjna rośnie w siłę

07-02-2024

Dwudziestu dziewięciu uczniów klasy policyjnej kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej otrzyma nowe umundurowanie. Przyszli adepci służb mundurowych z miesiąca na miesiąc coraz bardziej poznają tajniki pracy policji, aż wreszcie przyszedł czas na kolejny etap.  
 
Pełne umundurowanie obejmuje: polar, buty, koszulkę, spodnie, czapkę oraz pas. Koszt jednego kompletu wynosi ok. 800 zł. W sumie nowe umundurowanie wraz ze specjalnymi naszywkami i oznakowaniem kosztować będzie ok. 24 tys. zł. W połowie, kwotą 12 tys. zł, zostanie ono dofinansowane przez Powiat Kolbuszowski, drugą część natomiast pokryją rodzice uczniów. Mundury otrzyma młodzież z klasy II c profilu policyjnego.
 
Warunki do nauki
Klasa policyjna w kolbuszowskim Liceum powstała w roku szkolnym 2020/2021. Inicjatywę jej powołania od początku mocno wspierał Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. - Nasi uczniowie mają doskonałe warunki do pobierania profesjonalnej nauki i rozwijania swoich zainteresowań – zaznacza Starosta Kolbuszowski. – Na terenie Liceum znajduje się bowiem zarówno strzelnica, będąca najnowocześniejszym tego typu obiektem na Podkarpaciu, oraz kompleks lekkoatletyczny, na którym młodzież może rozwijać tężyznę fizyczną – dodaje.
 
Współpraca
Klasa policyjna, od momentu jej powstania, cieszy się niesłabnącą popularnością. – Nie ma żadnego problemu z naborem – mówi Dariusz Fus, dyrektor Liceum. Szkoła ma podpisane specjalne porozumienie z Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej w sprawie współpracy obydwóch placówek w zakresie kształcenia młodzieży. Kooperacja ta polega przede wszystkim na wsparciu merytorycznym. Z KPP Kolbuszowa oddelegowanych zostało dwóch policjantów, którzy prowadzą zajęcia z młodzieżą w następujących blokach tematycznych: Wiedza o policji; Społeczeństwo i służba; Wychowanie fizyczne z elementami samoobrony oraz Kwalifikacje do zawodu policjanta.
 
Patronat
Z kolei w ubiegłym roku podpisane zostało porozumienie, w ślad za którym Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa objęła swoim patronatem „klasę policyjną”. Ruch ten spowodował, że „klasa policyjna”, z dniem 19 czerwca 2023r., zyskała miano „klasy akademickiej”. Celem patronatu jest umożliwienie uczniom tego oddziału pogłębianie zainteresowań z zakresu prawa, bezpieczeństwa wewnętrznego i nauk pokrewnych . W ramach współpracy organizowane są zajęcia w Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, działającej przy uczelni. Ponadto szkoła zyskuje wsparcie i pomoc przy realizacji projektów oświatowo-wychowawczych, mających na celu podnoszenie świadomości prawnej uczniów oraz kształtowania ich właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa.
Barbara Żarkowska 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo