Dziś jest: Czwartek, 28.3.2024 18:24

Kolbuszowscy policjanci obchodzili swoje święto

23-07-2021
Policjanci i pracownicy kolbuszowskiej jednostki, w piątek (23 lipca) obchodzili Święto Policji. W trakcie uroczystego apelu i w obecności zaproszonych gości, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej otrzymali wyróżnienia i nominacje na wyższe stopnie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, ich rodzin, emerytowanych policjantów oraz zmarłych funkcjonariuszy. Następnie policjanci zapalili znicz pod „Dębem pamięci”, znajdującym się na kolbuszowskim rynku, upamiętniającym aspiranta policji państwowej Jana Ozimka oraz jego syna Stanisława Ozimka.

Zaproszeni goście
Uroczysty apel rozpoczął się o godz.10, na placu obok budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. W uroczystościach udział wzięli: Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej Joanna Kwiatkowska-Brandys, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej bryg. Jacek Nita, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa Bartłomiej Peret, Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel, Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek, Wójt Gminy Dzikowiec Józef Tęcza, Wiceprzewodnicząca NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Marzena Sajbot oraz Przewodniczący Terenowego Zarządu Stowarzyszenia Emerytów Policyjnych w Kolbuszowej Czesław Matuła.

Wdzięczność i awanse
Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej insp. Stanisław Babula podczas swojego przemówienia odniósł się do trudnej, odpowiedzialnej, a zarazem zaszczytnej służby policjanta. Podziękował również funkcjonariuszom za pracę i pogratulował awansów. Wyraził wdzięczność wobec samorządów oraz przedstawicieli służb, a także instytucji, dziękując za współpracę i zrozumienie oraz udzielone wsparcie.

W trakcie uroczystego apelu 19 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Z okazji 30. rocznicy powstania NSZZ Policjantów uhonorowano Starostę Kolbuszowskiego Józefa Kardysia, Burmistrza Kolbuszowej Jana Zubę, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej bryg. Jacka Nitę, Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolbuszowa Bartłomieja Pereta, Annę Selwa z Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej oraz 10 policjantów.

Od przedstawicieli samorządów oraz przedstawicieli współpracujących instytucji, policjanci oraz pracownicy Policji usłyszeli życzenia oraz słowa uznania i życzliwości.

Wszystkim odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie składamy serdeczne gratulacje.