Dziś jest: Sobota, 20.4.2024 03:12

Kolejny projekt unijny dla ZSAE w Weryni

08-12-2016
Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni po raz kolejny realizować będzie projekt unijny z programu POWER-WET „Zdobywamy doświadczenie na europejskim rynku pracy”.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia w Polsce będzie pan Zbigniew Bogacz - nauczyciel przedmiotów związanych z prawem. Partnerem projektu będzie Polaris Enterprise. Natomiast nad całością pobytu i prawidłowym przebiegiem praktyk w Anglii czuwać będzie pan Piotr Wysocki - Polak mieszkający już kilka lat w Stafford, znający doskonale miasto i okolice oraz realia życia.

W projekcie udział wezmą uczniowie z obecnych klas II i III  czteroletniego Technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu oraz klas II Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz. Przed rozpoczęciem kursu zostanie przeprowadzona rekrutacja uczniów na uczestników projektu. Po tej weryfikacji zostanie ogłoszona lista punktowa osób, zakwalifikowanych do projektu oraz lista rezerwowa.

Wyjazd na staż zagraniczny poprzedzony będzie szkoleniem językowo - kulturowo - pedagogicznym. W ten sposób uczniowie będą mieli szansę, by zapoznać się z kulturą i obyczajami Wielkiej Brytanii, a na spotkaniach z przygotowania pedagogicznego będą wzmacniać swoje zdolności interpersonalne. Każdy z uczestników otrzyma na własność pomoce naukowe do języka angielskiego.

W ramach programu uczestnicy odbywać będą trzytygodniowy staż, składający się z dwóch modułów. Pierwszy obejmował będzie zajęcia, w czasie których uczniowie będą uczestniczyć w wykładach dydaktycznych dotyczących swojej branży, natomiast w ramach części drugiej organizowane będą staże w konkretnych przedsiębiorstwach. W trakcie praktyk uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z obowiązującymi tam procedurami i standardami zachodnioeuropejskiego rynku pracy oraz będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności językowych.

Udział w projekcie jestdarmowy i w 100 proc. finansowany ze środków europejskich. Po powrocie każdy uczestnik otrzyma Certyfikat tzn. poświadczenie odbytego stażu. Dla przyszłych pracodawców dokument ten będzie wiarygodnym źródłem informacji o zawodowym przygotowaniu uczestnika, jego znajomości języka angielskiego, nabytych umiejętnościach. Ponadto uczestnicy projektu otrzymają również dokument „EUROPASS MOBILITY”, wystawiony w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.