Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 12:29

KOMUNIKAT STAROSTY KOLBUSZOWSKIEGO w sprawie bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej

27-05-2020
STAROSTY KOLBUSZOWSKIEGO

z dnia 25 maja 2020 r.

w sprawie bezpośredniej obsługi interesantów

Na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 878) informuję, że z dniem 26 maja 2020 roku, Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Jednostki Organizacyjne mające siedzibę w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, ul. 11 – go Listopada 10, 36 – 100 Kolbuszowa rozszerzają możliwość osobistego załatwiania spraw w budynku Urzędu.

1. Przed zamierzoną wizytą w Starostwie zaleca się kontakt telefoniczny z właściwym Wydziałem Starostwa
    lub Jednostką Organizacyjną mającą siedzibę w budynku Starostwa - celem ustalenia godziny przyjęcia.

1. Bezpośrednia obsługa interesantów Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, odbywać się będzie w trybie szczególnym, w systemie ograniczonej dostępności dla interesantów:
  • w godzinach urzędowania:
poniedziałek: 8:00 –16:00;
od wtorku do piątku: 7:30 – 15:30.

• wszyscy Interesanci są zobowiązani w trakcie pobytu w Urzędzie do:
  • stosowania się obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego oraz odsłonięcia twarzy w celu identyfikacji na wniosek pracownika Urzędu,
  • dezynfekcji rąk po wejściu do budynku Urzędu (w każdym holu/korytarzu dostępny jest dozownik z płynem do dezynfekcji rąk),
  • zachowania dystansu 2 metrów od innych osób przed budynkiem i w jego wnętrzu,
  • stosowania się do zaleceń bezpieczeństwa pracowników Starostwa.

1. Interesanci będą wpuszczani do Urzędu pojedynczo, zgodnie z kolejnością przyjścia lub umówioną telefonicznie godziną przyjęcia.

1. W jednym czasie urzędnik będzie mógł obsługiwać wyłącznie jednego interesanta, z zastrzeżeniem konieczności udziału opiekuna dla osoby niepełnosprawnej lub niepełnoletniej.

1. Wejście do Wydziału Komunikacji i Transportu odbywać się będzie wyłącznie od strony Dworca PKS/PKP.

1. Wejście do Wydziału Geodezji, celem udostępniania/sprzedaży osobom fizycznym wypisu z rejestru gruntów, budynków i lokali map ewidencyjnych i zasadniczych oraz innych materiałów z Państwowego Zasobu Geodezyjnego
    i Kartograficznego oraz obsługa geodetów i rzeczoznawców majątkowych – odbywać się będzie wyłącznie tylnym wejściem od strony parkingu Starostwa.

Wszystkie druki dostępne są do pobrania na stronie internetowej Powiatu Kolbuszowskiego pod adresem: www.powiat.kolbuszowski.pl w zakładce DRUKI DO POBRANIA oraz w formie papierowej przy wejściu głównym do budynku. Prosimy składać je w Biurze Podawczym Urzędu.

Mając na uwadze obowiązek zachowania większego reżimu sanitarnego w związku z zagrożeniem zachorowania na koronawirusa, a także zachowanie ciągłości pracy Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, serdecznie prosimy o rozważenie czy konieczne jest osobiste stawienie się w urzędzie, celem załatwienia spraw.

Jednocześnie w dalszym ciągu zalecamy i zachęcamy do załatwiania swoich spraw urzędowych bez osobistej wizyty
w Urzędzie korzystając z innych kanałów komunikacji takich jak: e- mail, platforma e-PUAP, poczta tradycyjna.

Numery telefonów do wszystkich komórek organizacyjnych Starostwa znajdują się na stronie: www.powiat.kolbuszowski.pl w zakładce KONTAKT.

Starosta Kolbuszowski
 Józef Kardyś