Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 09:03

Konkurs Patriotyczny rozstrzygnięty! WYNIKI!!!

26-04-2016
II Powiatowy Konkurs Twórczości Patriotycznej został już rozstrzygnięty. Jury nagrodziło i wyróżniło uczestników w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej oraz multimedialnej. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się we wtorek (3 maja) podczas akademii związanej z obchodami 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Miejskim Domu Kultury, o godz. 12.00.

II Powiatowy Konkurs Twórczości Patriotycznej adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W sumie nadesłanych zostało aż 75 prac. Były to prezentacje multimedialne, prace plastyczne oraz utwory literackie. Celem konkursu, któremu w tym roku przyświecało hasło „Dlaczego należy pamiętać?”, było kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, uwrażliwienie jej na tradycje narodowe, dziedzictwo kulturowe i historyczne oraz patriotyczne zainspirowanie młodego pokolenia Polaków.

Komisja konkursowa, której przewodniczył ks. Lucjan Szumierz – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych z Kolbuszowej oraz Andrzej Dominik Jagodziński – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, Wojciech Mroczka – historyk i regionalista oraz Magdalena Fołta -pracownik Muzeum Kultury Ludowej z Kolbuszowej, po przeanalizowaniu wszystkich dostarczonych prac, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria literacka – szkoły ponadgimnazjalne
Proza
I miejsce –  Laura Janus - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
II miejsce – Katarzyna Mytych - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
III miejsce – Daria Rudny – Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
Wyróżnienie: Justyna Witas - Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni

Kategoria literacka – szkoły gimnazjalne
Proza
I miejsce – Andrzej Mazurek – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim
II miejsce – Dominika Ciszek – Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej
III miejsce – Kacper Furmański – Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej
Wyróżnienie: Wiktoria Bać – Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej.

Kategoria literacka – szkoły ponadgimnazjalne
Poezja
Wyróżnienie: Krzysztof Ptaś – Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni

Kategoria literacka – szkoły gimnazjalne
Poezja
I miejsce – Gabriela Kopeć – Gimnazjum w Widełce
II miejsce – Dawid Węglowski – Gimnazjum w Widełce
III miejsce – nie przyznano

Kategoria plastyczna – szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Wiktoria Mokrzycka - Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni
II miejsce – Jakub Bujak - Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
III miejsce – Kornelia Starzec – Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
Wyróżnienie: Dominik Kozak - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej

Kategoria plastyczna – szkoły gimnazjalne
I miejsce – Agnieszka Koszycka - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim
II miejsce – Amelia Smyrska – Gimnazjum w Widełce
III miejsce – Wiktoria Czajkowska - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim
Wyróżnienie: Wiktor Kowalski – Gminne Gimnazjum w Raniżowie

Kategoria multimedialna – szkoły gimnazjalne
I miejsce – Gabriela Kozak – Gminne Gimnazjum w Raniżowie
II miejsce – Natalia Rębisz – Zespół Szkół w Cmolasie
III miejsce – nie przyznano

Kategoria multimedialna – szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Aleksandra Sondej - Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
II miejsce – Emilia Łakomy – Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
III miejsce – Gabriela Magda – Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej, Paweł Dębiak - Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej

Wyróżnienie specjalne – Natalia Gul – Zespół Szkół nr 1 w Kolbuszowej – kategoria literacka – poezja.

Wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się we wtorek (3 maja) podczas akademii związanej z obchodami 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Miejskim Domu Kultury, o godz. 12.00.
B. Żarkowska