Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 18:40

Las widziany oczami dzieci

29-09-2020
XVII Konkurs Plastyczny „Las moich marzeń” został rozstrzygnięty. Nagroda główna trafiła do Katarzyny Mazgaj – uczennicy klasy VI Szkoły Podstawowej w Brzostowej Górze.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas od 4 do 6. Honorowy patronat objął nad nim Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec. Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Kolbuszowa oraz Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

Promocja i rozwój
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych, promocja zrównoważonej gospodarki leśnej, rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży oraz promocja walorów przyrodniczych powiatu kolbuszowskiego.

Wymarzony las
W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało „Las moich marzeń”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy, w jednej z dostępnych technik plastycznych, tj. rysunku, grafiki, collage lub pracy malarskiej. W sumie na tegoroczny konkurs nadesłanych zostało 35 prac.

Zapraszamy za rok
Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju, zrezygnowano z organizacji uroczystego rozstrzygnięcia konkursu i rozdania nagród. Dyplomy wraz z upominkami dla laureatów przekazane zostały bezpośrednio do każdej ze szkół.
Jeszcze raz wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.

Tegoroczni laureaci
GRAND PRIX