Dziś jest: Poniedziałek, 6.5.2024 12:35

Lider kategorii – Udział eksportu sprzedaży w 2007 roku dla Firmy „Orzech”

30-07-2008

Dnia 20 czerwca br., podczas VII Edycji Konkursu „ZŁOTA SETKA” – Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego  „ORZECH” Sp. z o.o. w Kolbuszowej otrzymał statuetkę za zajęcie I miejsce w kategorii Wzrost sprzedaży eksportowej w 2007 roku.

Na uroczystej gali wręczenia Wyróżnienia dokonał Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

Istotnym faktem jest to, że Firma „ORZECH” nie tylko zajęła doskonałe pierwsze miejsce w kategorii „Wzrost sprzedaży eksportowej” ale także znalazła się po raz kolejny      w „Złotej Setce” - Najlepszych Firm Podkarpacia, gdzie oceniany był całokształt działalności oraz brane były pod uwagę takie kryteria jak: dynamika przychodów, zysk netto, wielkość zatrudnienia, rentowność sprzedaży czy jej wzrost.

Prezes Zarządu ZPOW Wacław Orzech: „Sukces jakim niewątpliwie jest uplasowanie się Firmy „ORZECH” na liście 100 największych firm województwa podkarpackiego oraz pierwsze w kategorii eksporter roku – jest co prawda wiodącym osiągnięciem, jak też jednym z wielu sukcesów Firmy „Orzech” w historii swojej działalności”.

W latach ubiegłych Firma „ORZECH” otrzymywała wiele nagród i wyróżnień zarówno za osiągnięcia ekonomiczne jak i wyróżnienia za konkretne produkty. Do najbardziej znaczących należą: „Mistrz i Laureat Ogólnopolskie Agroligi”, „Godło promocyjne Agro Polska”, „Konsumencki znak Jakości dla produktów”, „Lider Województwa Podkarpackiego”, „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego”.

I miejsce w kategorii – „ Wzrost sprzedaży eksportowej w 2007 roku” jest ważnym osiągnięciem. Firma „ORZECH” jako jedyna z firm z  Kolbuszowej znalazła się w „Złotej Setce” - czyli 100 największych firm Podkarpacia. Wyróżnienie to jest o tyle znaczące, że jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację makroekonomiczną, a w szczególności spadające kursy walut i umacnianie się złotówki to rozwijanie eksportu w tak niekorzystnej sytuacji jest nie lada wyzwaniem – wyzwaniem, z którym Firma „ Orzech” radziła i radzi sobie znakomicie – dodaje Wacław Orzech.