Dziś jest: Środa, 12.6.2024 17:27

Kolbuszowa

 

Aktualności

Magdalena Kuna Wolontariuszem Powiatu Kolbuszowskiego 2023 roku!

25-01-2024

Magdalena Kuna – pochodząca z Kolbuszowej Górnej została Wolontariuszem Powiatu Kolbuszowskiego 2023 r. – Jest to niesamowity zaszczyt dla mnie, że zostałam doceniona i zauważona. Dziękuję i gratuluję wszystkim nominowanym – dodała tegoroczna laureatka.
 
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie statuetek miało miejsce podczas czwartkowej Sesji Rady Powiatu (25 stycznia). Laureatce oraz nominowanym do tytułu Wolontariusz Powiatu gratulacje złożyli: Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek. – Pomoc potrzebującym jest cenną inicjatywą, zwłaszcza, że bardzo często są to ludzie, którzy sami o tę pomoc nie wołają, nie upominają się – mówił Starosta Kolbuszowski. Na szczęście, na swojej drodze spotykają osoby, takie jak Magdalena Kuna, które na ich krzywdę nie pozostają obojętne.
 
W zacnym gronie nominowanych do tytułu Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego znaleźli się również:
- Iwona Dragan – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Raniżowie,
- Krzysztof Nowicki – członek Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Zarządu Koła nr 17 w Kolbuszowej, popularyzator wędkarstwa. Jeden z głównych inicjatorów pozyskania stawów w Weryni na cele rekreacyjne dla mieszkańców powiatu.
- Janina Augustyn – członkini Rady Sołeckiej w Nowej Wsi oraz skarbnik Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, popularyzatorka kultury lasowiackiej oraz integracji miejscowości Nowa Wieś.
- Julian Mikoś – Prezes Klubu Sportowego „Ostrovia” Ostrowy Baranowskie, działacz społeczny,
- Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej i wolontariusze działające w tej organizacji, tj. osoby, które poświęcają swój czas na opiekę bezdomnych psów i kotów, otaczające ich troską, uwagą i miłością.
 
Kilka słów o tegorocznej laureatce
Magdalena Kuna jest osobą otwartą na potrzeby innych oraz wrażliwa na krzywdę osób będących w potrzebie. Zawsze można na nią liczyć i jeśli sytuacja wymaga pilnej interwencji, od razu przystępuje do działania.
Od dziecka, jeszcze będąc uczennicą szkoły podstawowej, zaczęła pomagać. Zawsze to lubiła. Już jako mała dziewczynka działała w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolbuszowej Górnej, służąc swoją pomocą, co czyni do chwili obecnej będąc druhną. W projekcie Szlachetna Paczka działa około 10 lat. Wcześniej jako darczyńca wybierała rodziny i sama organizowała dla nich pomoc, kupując żywność, środki czystości, lekarstwa czy zabawki dla dzieci. Trzy lata temu postanowiła zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki i od razu pomogła rodzinie, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji bytowej. Zorganizowała dla niej podstawową pomoc w postaci produktów żywnościowych, środków czystości, lekarstw i umeblowania. Jednak okazało się, że rodzina potrzebuje pieca do ogrzania domu. Nie mogła stać wobec tej potrzeby obojętnie i przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowała zbiórkę internetową na ten cel. Szybko, z pomocą dobrych ludzi, zebrała całą kwotę na jego zakup. W kolejnym roku przygotowywała pomoc dla rodzin z Ukrainy, przebywających w powiecie kolbuszowskim. Uczestniczyła również w pomocy przy organizacji różnego rodzaju zbiórek oraz przy sortowaniu darów w magazynach dla mieszkańców Ukrainy. W roku 2023 pomogła rodzinie z Przedborza, organizując zbiórkę internetową na wymianę dachu. Przed zimą został on całkowicie wymieniony. Udało się zgromadzić więcej pieniędzy niż oczekiwano, więc w obecnym roku, za pozostałe środki, będzie wymieniony jeszcze strop. Dodatkowo Magdalena Kuna w bieżącym roku zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla chorej na raka Agnieszki z Kolbuszowej. W ciągu dwóch dni udało się uzbierać ok. 40 tysięcy złotych na dalsze leczenie.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nominowanym oraz tegorocznej laureatce i zapraszamy do udziału w Konkursie już za rok!  
 

Patronat medialny:
 

 

Barbara Żarkowska
 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo