Dziś jest: Wtorek, 21.5.2024 05:42

Kolbuszowa

 

Aktualności

Mamy Wolontariusza 2016 roku!

30-12-2016
W czwartek (30 grudnia), podczas sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego nastąpiło uroczyste wręczenie statuetek oraz nagrody głównej dla Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2016 roku. W tym roku ten zacny tytuł przyznany został pani Krystynie Stydze.
 
- Dziękuję bardzo za docenienie mojej wieloletniej pracy. To nie znaczy, że ją zakończę, ponieważ zawsze przyświecało mi hasło, że dane dobro powraca – mówiła pani Krystyna Styga podczas swojego wystąpienia. - Kiedyś przeczytałam piękne słowa, które brzmią: „jak nie wiesz co robić, czyń dobro” i tego się trzymajmy, na każdy dzień – dodała tegoroczna wolontariuszka. Pani Krystyna złożyła również wszystkim noworoczne życzenia. – Życzę wam, aby każdy z nas w swoim działaniu umiał znaleźć to dobro dane drugiemu człowiekowi, bo ono jest najbardziej wartościowe – gdy wywołuje się uśmiech na twarzy dorosłego, starszego, samotnego człowieka czy małego dziecka, do którego wyciąga się rękę. Dlatego jak nie wiemy co robić, czyńmy dobro – dodała tegoroczna wolontariuszka.  
 
W tym roku do konkursu na Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2016 roku zgłoszone zostały cztery kandydatury. Nominowani zostali: Krystyna Styga, Maria Krogulec, ks. Przemysław Dudek oraz Ignacy Wiącek. Wyrazy uznania i podziękowania tegorocznym nominowanym oraz laureatce złożył Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Dziękuję wam za waszą pracę na rzecz drugiego człowieka. Gratuluję dokonań i osiągnięć – mówił. – Życzę wam wytrwałości i wielu sił w realizowaniu planów i zamierzeń – dodał Starosta Kolbuszowski.
 
Konkurs wyłaniający Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego przyznawany jest corocznie, począwszy od 2010 roku. Celem tego przedsięwzięcia jest uhonorowanie działaczy społecznych podejmujących bezinteresowną aktywność na rzecz mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. W gronie naszych Wolontariuszy znajdują się: Barbara Burek, Stanisław Kosiorowski, Ewa Wójcicka, Maria Strzępa, Władysława Gorecka oraz Zenona Chodorowska. W tym roku do tego grona dołączyła Krystyna Styga. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie już za rok.  
Barbara Żarkowska
 
Opis działań  pani Krystyny Stygi
Krystyna Styga wolontariatem zajmuje się od 2003 roku. To osoba bardzo aktywna społecznie. Jest nauczycielem informatyki i techniki w Zespole Szkół nr 2 w Kolbuszowej. Swoja pracę wykonuje z pełnym zaangażowaniem i oddaniem. Jednocześnie znajduje czas i siły na działanie i organizowanie różnorodnych akcji na rzecz osób potrzebujących pomocy. Jest Prezesem Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking. Organizuje zawody w tej dziedzinie dla młodzieży i dorosłych. Jest również animatorką życia sportowego dla mieszkańców powiatu kolbuszowskiego przez co jednoczy wiele pokoleń: dzieci, młodzieży, dorosłych, pracujących oraz emerytów. To osoba bardzo komunikatywna, pozytywnie nastawiona do życia, otwarta i gotowa nieść pomoc innym. W szkole wraz z młodzieżą zajmuje się zbieraniem nakrętek, za który kupowany jest sprzęt dla osób niepełnosprawnych. Ponadto pani Krystyna współpracowała ze szkolnym kołem „Caritas”, współorganizując zbiórki i kwesty przeznaczane na dożywianie dzieci szkolnych. Uczestniczyła również z Fundacją Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej przy zbiórkach żywności.
Pani Krystyna jest liderem kolbuszowskiego projektu Stowarzyszenia „Wiosna” – Akademia Przyszłości, którego celem jest pomoc dzieciom mającym trudności emocjonalne oraz problemy w nauce. Ponadto w latach 2013-2015 była liderem rejonu Kolbuszowa akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku natomiast była wolontariuszem akcji „Szlachetna Paczka”.  

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo