Dziś jest: Czwartek, 28.3.2024 14:57

Mamy Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2019 roku!

27-12-2019
Ewa Kopeć z Huty Komorowskiej otrzymała tytuł Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2019 roku. Nagrodzona dyplom oraz statuetkę odebrała podczas sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego – 27 grudnia.

Organizatorem konkursu na Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego jest Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. W tym roku konkurs ogłoszony został już po raz dziewiąty. Jego celem jest uhonorowanie działaczy społecznych, podejmujących bezinteresowną aktywność na rzecz mieszkańców powiatu kolbuszowskiego.

Kandydaci
Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało czworo kandydatów do tytułu Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego 2019. W gronie tym znaleźli się: Ewa Kopeć z Huty Komorowskiej, Jarosław Mazur z Kolbuszowej, Leszek Micek z Huciny oraz Grzegorz Romaniuk z Kolbuszowej.

Zwycięzca i nominowani
Kapituła Konkursu, której przewodniczyła Grażyna Wyka – szefowa Komisji Promocji, Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Kolbuszowskiego, po zapoznaniu się z czterema nadesłanymi zgłoszeniami tytuł „Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2019 r.” postanowiła przyznać EWIE KOPEĆ z HUTY KOMOROWSKIEJ. Wszystkim zakwalifikowanym do konkursu przyznano tytuł „Nominowany do tytułu Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2019 r.”. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Słów kilka o świeżo upieczonej wolontariuszce
Pani Ewa Kopeć jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunktem na Uczelni Warszawskiej oraz kuratorem społecznym ds. rodzin i nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej. Jest osobą skromną, uczciwą oraz godną zaufania. Bardzo lubi pracę z dziećmi oraz młodzieżą. Z dużym zaangażowaniem realizuje powzięte zadania i dąży do finalizacji zamierzonych celów. Swoją kreatywnością i pomysłami potrafi zjednywać sobie ludzi.

Dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych
Od 2003 roku jest członkiem lokalnego Stowarzyszenia Przyjaciół Huty Komorowskiej, a od 2015 jest jego prezesem. Dzięki osobistemu zaangażowaniu pani Ewy udało się przeprowadzić wiele akcji charytatywnych na terenie całej gminy Majdan Królewski, ale również dla potrzebujących poza granicami naszej Ojczyzny, na Ukrainie i w Afryce. Pani Ewa osobiście podjęła się duchowej adopcji dwojga dzieci z Afryki, jest propagatorem tej inicjatywy w gminie Majdan Królewski. Ponadto zrealizowała ok. 28 różnych projektów, skierowanych zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Inicjatywy te obejmowały obszary z zakresu: edukacji, kultury, sportu, profilaktyki, turystyki i pomocy społecznej. Często były kierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wpływały na integrację lokalnych środowisk oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego. Projekty swoim zakresem obejmowały nie tylko mieszkańców Huty Komorowskiej, gminy Majdan Królewski, ale również wiernych Diecezji Sandomierskiej i Rzeszowskiej.

Otwarta współpraca
Ewa Kopeć aktywnie współpracuje z Publiczną Szkołą Podstawową w Hucie Komorowskiej, Komorowie, Majdanie Królewskim i Krzątce, Kołem Gospodyń „Dworzanki”, OSP w Hucie Komorowskiej, Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Majdanie Królewskim i Nowej Dębie oraz Samorządem Gminnym. Czynnie współpracuje z parafiami dekanatu raniżowskiego, będąc sekretarzem grupy synodalnej dekanatu i członkiem Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w dekanacie. Ściśle współpracuje z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Diecezji Sandomierskiej oraz wolontariatem misyjnym im. Kard. Adama Kozłowieckiego dla Diecezji Sandomierskiej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy pani Ewie oraz wszystkim nominowanym do tytułu Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego.