Dziś jest: Wtorek, 16.4.2024 18:49

Kolbuszowa

 

Aktualności

Mamy Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2022 roku!

26-01-2023
Grzegorz Romaniuk – otrzymał tytuł Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2022 roku. Oprócz niego do Konkursu zgłoszone zostały dwie kandydatury.
 
Konkurs na Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego w tym roku organizowany był już po raz dwunasty. Do tegorocznej edycji łącznie wpłynęły cztery wnioski nominacyjne, z tym, że dwa dotyczyły jednej osoby. Chodzi o kandydaturę Grzegorza Romaniuka. Pan Grzegorz został zgłoszony przez Urząd Miejski w Kolbuszowej oraz Stowarzyszenie Sportowe Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Kolejnymi nominowanymi osobami były: pani Maria Kobylarz z Woli Raniżowskiej, którą zgłosiło Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Raniżowskiej oraz pani Katarzyna Furtak-Draus, zgłoszona przez grupę mieszkańców powiatu.
 
Wnioski do analizy
Wszystkie wnioski nominacyjne zostały szczegółowo rozpatrzone podczas spotkania Kapituły Konkursowej, której przewodniczyła Dorota Frankiewicz – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Kolbuszowej. Po ich analizie Kapituła postanowiła tytuł Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego za 2002 rok przyznać panu Grzegorzowi Romaniukowi. Gratulacje i najlepsze życzenia nagrodzonemu oraz nominowanym złożyli podczas Sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego, która odbyła się w czwartek (26 stycznia) Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek. - Dziękuję za docenienie mojej pracy wolontariackiej – mówił tuż po odebraniu statuetki Grzegorz Romaniuk. Zaznaczył, że każdy, kto pomaga drugiemu człowiekowi zasługuje na to wyróżnienie. - I niech ono będzie dla państwa, ponieważ każdy z was pracuje na rzecz drugiego człowieka – dodał zwracając się do zebranych.
 
Kilka słów o wyróżnionym zaczerpniętych z uzasadnień zgłaszających
Pan Grzegorz Romaniuk od lat aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i wolontariackim miasta Kolbuszowa, organizując wiele przedsięwzięć służących gminnej i powiatowej zbiorowości. Inicjuje pomoc dla innych, współorganizuje imprezy sportowe, propaguje zdrowie i aktywność fizyczną wśród młodzieży, dorosłych i osób niepełnosprawnych. Jest organizatorem turniejów piłki nożnej, Balu Niepodległości dla Przedszkolaka, a także pomaga we współorganizacji zawodów Nordic Walking. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, pełniąc rolę Świętego Mikołaja, odwiedza na terenie powiatu szkoły, przedszkola, instytucje oraz samorządy, a także odwiedził dzieci ze Starego Sambora i Turki w Ukrainie. Poświęca swój prywatny czas na pozyskiwanie funduszy i przygotowanie wydarzeń dla najmłodszych i potrzebujących mieszkańców lokalnej społeczności. Z wielkim zaangażowaniem włącza się w promowanie miasta i gminy na regionalnych i zagranicznych wydarzeniach kulturalno-sportowych. Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie aktywnie uczestniczy w niesieniu pomocy dla uchodźców oraz organizuje transporty humanitarne do Ukrainy. Sprawując funkcję Przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 1 w Kolbuszowej pracuje na rzecz mieszkańców swojego osiedla, organizując spotkania integracyjne i okolicznościowe.   
 
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nominowanym i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!
 
Patronat honorowy: Starosta Kolbuszowski
Patronat medialny: Korso Kolbuszowskie, www.Kolbuszowalokalnie.pl, GC Nowiny.

 
Barbara Żarkowska

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo