Dziś jest: Sobota, 27.7.2024 10:29

Medale za długoletnią służbę dla pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych

11-09-2023

W piątek (8 września), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, które otrzymali zasłużeni pracownicy Starostwa Powiatowego oraz jednostek podległych.

W uroczystej dekoracji uczestniczyła Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, Poseł RP Zbigniew Chmielowiec oraz Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – To dla mnie wielki zaszczyt, że, w imieniu Prezydenta RP, mogłam wręczyć Państwu odznaczenia państwowe w uznaniu za długoletnie szczególne zaangażowanie w wykonywanie swoich codziennych obowiązków służbowych, za wzorową pracę i postawę, będącą przykładem dla młodszych współpracowników – mówiła Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Głos zabrał również Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, który pogratulował wszystkim wyróżnionym, doceniając ich trud i wysiłek, wkładany w wykonywanie obowiązków służbowych. - Serdecznie gratuluję Państwu tych odznaczeń - zaczął. Dziękuję za Waszą ciężką i niełatwą pracę, zwłaszcza w ostatnich warunkach, kiedy musieliśmy się zmagać z koronawirusem czy napaścią Rosjan na Ukrainę – dodał.

Impuls do lepszej pracy
W imieniu odznaczonych głos zabrała Skarbnik Powiatu Małgorzata Mokrzycka-Kwaśnik. - Dziękuję Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie za nadanie nam tychże niezwykle zaszczytnych wyróżnień – mówiła. - Dziękuję Pani Wojewodzie za wystąpienie z wnioskami do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, za poparcie naszych kandydatur i akceptację złożonych wniosków. Słowa podziękowania kieruję również w stronę Pana Starosty Kolbuszowskiego Józefa Kardysia, który będąc naszym pracodawcą nominował nas do przyznania tych wyróżnień. Dziękujemy za zaufanie i docenienie naszego wysiłku włożonego w wykonywanie obowiązków służbowych. Niewątpliwie, taki dzień jak dzisiaj, uświadamia nam, że codzienny nasz trud i poświęcenie, oprócz osobistej satysfakcji, znajduje uznanie również w oczach naszych przełożonych i jest impulsem do jeszcze lepszej i  bardziej efektywnej pracy oraz podejmowania nowych wyznawań i realizacji wyznaczonych zadań – dodała Pani Skarbnik.

Odznaczeni
Przyznanymi postanowieniem Prezydenta RP Złotymi i Srebrnymi Medalami za Długoletnią służbę zostali wyróżnieni pracownicy Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, Biura Obsługi Jednostek Samorządu Powiatowego w Kolbuszowej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kolbuszowej.

Medal złoty za długoletnią służbę otrzymali:
- Bogusława Bryk
- Wacław Bryk
- Barbara Brzęś
- Bogusław Januszek
- Wiesława Leśniowska
- Władysław Lubach
- Agata Michalik
- Aneta Miłek
- Małgorzata Mokrzycka-Kwaśnik
- Barbara Nowak
- Elżbieta Pas