Dziś jest: , 19.5.2024 08:17

„Moje Boisko – Orlik 2012”

24-06-2008
Propozycja...

Powiat Kolbuszowski dzięki uzyskanym środkom finansowym od Urzędu Marszałkowskiego przystąpi do budowy kompleksu sportowego w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej.
          Program ,,Moje Boisko - Orlik 2012” to projekt rządowo-samorządowy, realizowany z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ma on umożliwić mieszkańcom uprawianie różnych dyscyplin sportowych, na bezpiecznych, nowoczesnych, europejskich boiskach sportowych.
          Wstępny koszt budowy jednego kompleksu wynosi około miliona złotych. Koszty jego budowy poniosą równomiernie Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski i jednostki samorządu terytorialnego uczestniczące w programie.
          W ramach projektu powstanie kompleks dwóch ogrodzonych boisk – boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne przeznaczone do piłki koszykowej i siatkowej. Obiekty będą również wyposażone w niezbędny sprzęt. Na terenie kompleksu znajdzie się budynek sanitarno-szatniowy i ewentualnie plac zabaw.
          Planowane boisko piłkarskie będzie o wymiarach 30 x 62 m (pole gry 26 x 56 m) ogrodzone do wysokości 4 m wraz z piłkochwytami o wysokości 5 m. Nawierzchnia boiska będzie wykonana na podbudowie dynamicznej. Trawa syntetyczna o wysokości 4 - 5 cm. Ogrodzenie boiska wykonane będzie z siatki stalowej powlekanej o małych oczkach. Piłkochwyty są zamontowane w sposób trwały i wykonane z siatki. Boiska są wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy, to jest: boisko piłkarskie - bramki o wymiarach 2x5 m, chorągiewki przegubowe do zaznaczania narożników boiska, boisko wielofunkcyjne - stalowe kosze do piłki koszykowej (regulowane na wysokość), siatka do piłki siatkowej rozpięta na słupach. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników sprzęt jest mocowany do podłoża w tulejach. Na terenie zlokalizowany będzie także budynek sanitarno-szatniowy. Zaplanowano budowę 8 słupów oświetleniowych dla potrzeb boiska piłkarskiego, doświetlających jednocześnie boisko wielofunkcyjne. Przedsięwzięcie obejmuje również budynek sanitarno – szatniowy.
             Władze Powiatu ustaliły już lokalizację inwestycji, wykonały badania geotechniczne gruntu, przygotowały projekt budowlany i zatwierdziły kosztorys. Przetarg na wykonanie boiska został ogłoszony 13 czerwca. Jak zapewniają władze powiatu, pierwsze prace na terenie przyszłego obiektu rozpoczną się na przełomie lipca-sierpnia.