Dziś jest: Wtorek, 23.4.2024 09:45

Na straży bezpieczeństwa

20-04-2018
W piątek (13 kwietnia) w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nich udział 30 osób.

Eliminacje otworzył Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, który podziękował opiekunom oraz pracownikom Państwowej Straży Pożarnej z Kolbuszowej za propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania. – Tematyka dotycząca ochrony przeciwpożarowej jest bardzo ważna i powinna być popularyzowana wśród dzieci i młodzieży – powiedział starosta. – Dlatego cieszę się, że organizowane są kolejne edycje tego turnieju – dodał, po czym zwrócił się do zebranych na sali uczniów. - Dziękuję wam, drodzy uczestnicy, że bierzecie udział w turnieju oraz, że chcecie zdobywać wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej. Życzę wam powiedzenia i niech wygra najlepszy – dodał starosta. Podczas eliminacji powiatowych obecny był także prezes Zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Kolbuszowej Ryszard Skowron oraz mł. bryg. Jacek Nita.

Cenna wiedza
Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w tym roku odbywały się już po raz dwudziesty. Wzięli w nich udział szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Ma on głównie na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności zaś służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.
B. Żarkowska

ELIMINACJE POWIATOWE
Uczniowie szkół podstawowych – klasy I – VI
I miejsce – Karolina Boroń – Szkoła Podstawowa w Kosowach