Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 04:21

Na wypadek kryzysu

07-02-2007

W dniu 31 stycznia 2007 roku w auli Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej odbyła się roczna narada Powiatowego Zespołu Reagowania w Kryzysowego. Uczestniczyli w niej: Wicestarosta Kolbuszowski Waldemar Macheta, inspektor  ds. obronności w Starostwie Powiatowym Robert Trętowicz, kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży, przedstawiciele gminnych zespołów reagowania oraz wójt Gminy Majdan Królewski  Jerzy Wilk.

Szef Zespołu dokonał  oceny realizacji zadań w zakresie zarządzania kryzysowego w przypadku wystąpienia sytuacji noszących znamiona stanu klęski żywiołowej. Jednym z ważnych przedsięwzięć jakie zrealizowano w ubiegłym roku  było zakończenie weryfikacji  procedur postępowania na wypadek wystąpienia konkretnego zagrożenia (aneksy funkcyjne) zawartych w Planie  Reagowania Kryzysowego Powiatu Kolbuszowskiego i przesłanie go do zatwierdzenia Wojewodzie Podkapackiemu. W dalszej części spotkania szef Zespołu przedstawił główne zadania do realizacji w bieżącym roku, na które należy zwrócić szczególną uwagę tj. zakończenie aktualizacji gminnych planów reagowania oraz przedstawienie ich  do zatwierdzenia Staroście, aktualizacja procedur postępowania  gminnych zespołów reagowania w przypadku wystąpienia dużej liczby poszkodowanych oraz doskonalenie wymiany informacji o zdarzeniach w relacji Gminne Centra Reagowania – Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na zakończenie spotkania został przyjęty roczny plan pracy na 2007 rok Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego z uwzględnieniem uwag zgłoszonych przez komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej pana Jana Ziobro.

(rot)