Dziś jest: Poniedziałek, 28.11.2022 19:09

Kolbuszowa

 

Aktualności

Nauczanie języka obcego w czasach pandemii

08-06-2020
Nauka języka obcego w czasach pandemii wygląda trzeba przyznać trochę inaczej, jednak podstawy są nadal te same. Wszyscy nauczyciele języków obcych zwracają uwagę na: czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie, ale wszystko przebiega już w innej formie.
 
Otóż, nie ma już tak dobrze, że to właśnie Pani wszystko wytłumaczy i podpowie, przetłumaczy i wytłumaczy realnie przy pomocy książki, wykresu, zadań na tablicy, ponieważ obecnie wszystko przeniesione zostało do świata wirtualnego. Jednak to właśnie Pani musi zadbać, aby lekcje językowe były ciekawe, a materiał zrealizowany.
 
Od 25 marca br. Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni realizuje tzw. nauczanie zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Z maturzystami ta forma nauki rozpoczęta została wcześniej. Punktem wyjściowym prowadzenia zajęć było sprawdzenie, czy wszyscy uczniowie mają w pełni swobodny dostęp do sieci i sprzętów komputerowych. Pracę z uczniami zaczęłyśmy od poinformowania poszczególnych grup o możliwym trybie pracy (formach kontaktu, rodzajach zadań, terminach i formach wykonania prac, zasadach oceniania oraz możliwościach indywidualnych konsultacji), a z pomocą przyszły nam również wydawnictwa językowe, które udostępniają podręczniki online, dodatkowe materiały do lekcji, ciekawe filmy czy nagrania audio oraz aplikacje do nauki słownictwa.
 
Należy pamiętać, że język obcy to przecież komunikacja i choć ta w większej skali niż dotychczas przeniosła się do Internetu, to podstawy nauki wyglądają tak samo. Realizowane na lekcjach treści nie wykraczają poza ramy podstawy programowej, jednak staramy się je uatrakcyjniać poprzez właśnie te formy multimedialne. Każdy uczeń naszej szkoły ma możliwość udzielenia odpowiedzi ustnej, uzyskania pomocy w zakresie wyjaśnienia trudnych zagadnień czy chociażby swobodnego porozmawiania w języku obcym z nauczycielem za pomocą nowoczesnych technologii. Szkoła zapewnia również dostęp do platformy edukacyjnej, dzięki której uczniowie piszą sprawdziany i kartkówki.
 
Proponujemy krótkie filmy wprowadzające do poszczególnych działów, ciekawe piosenki, które wzbogacają słownictwo, filmy, które tłumaczą gramatyczne konstrukcje. Nasze lekcje są ciekawe i atrakcyjne. Czekamy tylko na chęci uczniów!
ZSAE w Weryni 

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo